Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 77 éves anyósomon demencia...

77 éves anyósomon demencia jelei mutatkoznak. Mire számíthatunk?

Figyelt kérdés
2019. jún. 19. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Semmi jóra.
2019. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Mire számíthatsz?


Arra, hogy egy valag pénzt kell kifizetned, hogy találj neki egy elfekvőt.

2019. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A demencia kezelhető. megfelelő ellátással, gyógyszerekkel azért némileg kitolható a betegség, de minimálisan.

Persze alkat kérdése is.

"időben keressetek, gondozót, ápolót, és idős otthont, ahol tudnak majd róla gondoskodni.

2019. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Akinél elkezdődik, annál az embernél sajnos visszafordíthatatlan. Évekig is kordában lehet tartani, de ahogy idősödik, egyre rosszabb lesz. Apám is, és nagymamám (anyai) is demenciás volt, tudom, miről beszélek. Nem kell félni tőlük, de mamámnak nagyon durva téveszméi voltak, akkor adtuk otthonba, amikor elkóborolt, egész éjjel kerestük. Mert addig, míg csak hülyeségeket beszélt, még elviseltük (az ágy alatt lakik valaki, a felső szekrénybe beköltözött egy család, az orosz katonák megerőszakolták, stb., stb., 100 darab szalvétából galacsint gyúrt, tőlem kérdezte meg, hogy ezt már kidobhatja-e, a kórházban a mellette fekvő öreg néni balettáncosnő volt, látta is táncolni, szóval nagyon kemény betegség). De amikor már elszökik, akkor muszáj lesz otthont találni neki, ha nem tudjátok megoldani az állandó felügyeletét.
2019. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
4. vagyok. Ja, és a demenciát sokan összekeverik azzal, hogy csak alkoholista embereknél fordul elő. Mamám soha egyetlen kortyot nem ivott, mégis beteg lett. Sok-sok évig ápoltuk, később látogattuk. Hosszú lefolyású betegség. Tavaly halt meg, már mindenkinek jobb volt. Neki főleg.
2019. jún. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most mélyebban beleolvastam ebbe a betegségbe,lehet tévedtem (de akkor mi lehet?) mert ő pl.tisztában van a napokkal,tudja pontosan mikor jön a nyugdíja és rögtön kiszámolja a fizetnivalót.Boltba elmegy magának.Viszont notórius orvosjáró hipohonder,(igaz volt szürkehályog műtétje,ebből kifolyólag érszűkület van a szemében,és ingadozó a vérnyomása.)Örökös kapkodásában sokszor nekimegy ajtónak,szekrénynek aminek látszata is van néha .Szomszédjáró,nagyon igénytelen a közvetlen környezetében.Ezen azt kell érteni,hogy a lakásában állandó rendetlenség van,szanaszét vannak a dolgai(földre,szőnyegre perget dolgokat ételeket,nem takarít,csak a poharakat rámolja a szekrényében amikor unatkozik.Minden szinte ragad a kosztól minden helységében.)Kapkod,rohangál egyfolytában,magában beszél,és az étkezési szokása annak ellenére,hogy nem hízik(sőt fogyott az utóbbi iőben.Most 50kg)állandóan szinte habzsolva,kapkodva eszik mint akitől elakarják venni.Régebben gyúrogatott,sütött (még rendelésre is),kórusba járt el,de már oda sem,esetleg templomba.Nagyon aggódunk a férjemmel.Mi lehet ez?Mire számíthatunk? Kérem csak komoly válaszadók írjanak.
2019. jún. 19. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha fiatalon sem volt sokkal különb, öregségére sem fog változni.
2019. jún. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Demens lesz.
2019. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es, 5-ös vagyok. Szerinted én nem válaszoltam komolyan? 77 évesen ez nagyon is demenciára utal (időskori elbutulás).

Ráadásul teljesen változóak a tünetek. Az én mamám pl. tisztaságmániás lett a fentebb felsoroltak mellett. Állandóan fürdött, már reggel 5 óra előtt, nem volt hajlandó hálóingben aludni, csak pizsamában, mert megerőszakolják, de ezt már leírtam. Közben meg voltak TELJESEN tiszta órái, amikor mindenre emlékezett, elment boltba, bevásárolt, születésnapján is teljesen normális volt. (Bár én már nem erőltettem volna.)

Úgy gondolom, hogy anyósod demens. Sajnálom, mert ezek a jelek erre utalnak, ami később sokkal rosszabb lesz.

2019. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy pár évig még talán el tudjátok viselni, de ha súlyosbodik, akkor maga a pokol a hozzátartozók számára.

Kegyetlennek tünhetek, de 3 évnyi napi 24 órás gondozás, kínlódás után alig várom, hogy megszabaduljak anyukámtól. Jobb lenne mindenkinek sajnos. A legkegyetlenebb betegség amivel valaha is találkoztam. Az idegeimet már teljesen tönkretette. A középső-végső stádium maga a pokol, nem kívánom senkinek, hogy egyedül egy ilyen beteget gondozzon:(;(

2019. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!