Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Olyan van, hogy valaki, aki...

Olyan van, hogy valaki, aki korona vírusossal talàlkozik nem is kapja el, mert olyan erős a szervezete?

Figyelt kérdés

Szóval nem arra gondolok, hogy nem lesznek tünetei, vagy csak nagyon enyhén, hanem egyàltalàn nem kapja meg a vírust.

Köszi előre is!


2020. márc. 20. 04:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
igen van, azonban egy darabig ő is fertőz ugyanugy mint akiben csak lappang. ezért kell mindenkit kerulni.
2020. márc. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak megfelelő távolságtartás mellett.

A vírus cseppfertőzéssel terjed. Az, hogy elkapod, vagy nem kapod, attól függ, találkozol-e a vírust hordozó cseppekkel. Ha nem, nem kapod el.

Ha igen, akkor bejut-e az érzékeny területekre? Orr, száj, szem. Ha igen, akkor elkaptad.


Onnantól meg az immunrendszeren múlik.

2020. márc. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Nagyon félek, hogy két idősebb munkatàrsam is koronàs..:( Csunyàn köhögnek, az orruk folyik, elvileg az egyikőjük làzas is volt..De azt mondjàk, ez biztos nem korona, "csak" influenza ..Igyekeztem hozzàjuk nem közel menni, de màr 2 napja is voltak ezek a tüneteik, maszkot meg még csak tegnap kaptunk a munkahelyünkön. Nem is magamat féltem a legjobban (28 vagyok) de persze annak sem örülnék, ha én kapnàm el, hanem az idősebb szüleimet, anyukàm 69 éves, cukorbeteg, magas vérnyomásos, bàr szépen kordàban van tartva, de még gyógyszer nélkül sem olyan magasak az értékek. Apukàm 60 lesz, ő magas vérnyomásos szintén. Egy hàzban élek velük ,de külön hàztartàsban.

2020. márc. 20. 06:32
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy jóval idősebbek a munkatàrsaim, szerintem 60 felett lehetnek.
2020. márc. 20. 06:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van. Biológiában mindig vannak kivételek és még ha meg is itatod vírusos takonnyal akkor is lehetnek ellenálló egyének akikben nem alakul ki mégcsak immunválasz sem.


Szerencsés mutánsok :) ...


Egy vírusnál sincs soha 100% fertőzöttség... extrém esetben is 60-80% lehet, aminek nagyrésze felderítetlen marad.

2020. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Orrfolyás nem jellemző amugy a covidre.
2020. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van olyan aki immunis.
2020. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
54%
Csehországban jártam,3 koronát találtam és elhoztam.Remélem nem fertőz.
2020. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindig vannak, akik eleve immunisak a szóban forgó betegségre. De egyébként nem extra erős az immunrendszerük.

Vagy pedig olyan kevés vírus jutott be, hogy azt az illető immunrendszer legyűri.

Vagy van, akinek olyan erős az immunrendszere, hogy nem tudja, milyen betegnek lenni. Ott a vírusnak semmi esélye.

2020. márc. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

És a munkatársaidat miért nem küldi haza a fenébe a munkáltató, ha betegek? Tökmindegy, hogy koronások-e vagy sem. Ha valaki beteg, maradjon otthon. Ennek mindig alapnak kellene lennie.


Az orrfolyás amúgy tényleg nem jellemző a covidra, de 100 esetből 4-nél előfordul

2020. márc. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!