Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit jelent a krónikus betegség?

Mit jelent a krónikus betegség?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy mit jelent a krónikus betegség Müller Cecília szerint. Azt kérték, hogy


"Az idősek, 65 év felettiek és az immunhiányos vagy krónikus megbetegedésben szenvedő fiatalabbak maradjanak otthonaikban."


Próbáltam rákeresni:


[link]


Itt pl. azt találtam, hogy az allergia is krónikus betegség, tehát, ha allergiás vagyok a parlagfűre, akkor ajánlott otthon maradnom, mert veszélyeztetett vagyok?

[link]


Illetve akkor az ételintoleranciában szenvedők is krónikus betegnek számítanak? Vagy mi alapján kéne értelmezni ezt a kérést?


Továbbá, amikor azt írják, hogy mind a négy halott krónikus beteg volt, akkor lehet, hogy csak allergiásak voltak? Vagy simán vérnyomás csökkentőt szedtek (egy emberről tudjuk, hogy kemoterápiás kezelése volt, de a többiekkel mi a helyzet)?


2020. márc. 20. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A rövidlátás is krónikus betegség, de itt elsősorban olyanokra gondoltak, mint szívbetegség, rák, cukorbetegség, tüdőbetegség.
2020. márc. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem az nem lehet krónikus betegség, ha valaki pl. vérnyomáscsökkentőt szed, hiszen a gyógyszerrel már normál lesz a vérnyomása, nem?

Talán még a nem ingadozó cukorbetegség sem krónikus.

Az ismert ételintolerancia sem lehet az.

2020. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit jelent, hogy hosszú ideje fennáll. (Ellentétben mondjuk a náthával, ahol egyszer csak fájó torokkal ébredsz, majd egy hét alatt ki is hevered.)


Az allergiára meg ételintoleranciára kérdeztél rá: Egy allergia vagy ételintolerancia azért jellemzően nem áll fenn hónapokig vagy évekig, mivel próbálod kerülni az adott allergént / adott ételt. Az már filozófiai kérdés, hogy ha allergiás vagy a parlagfűre, de jelenleg kutyabajod, mert nincs parlagfű, akkor te tulajdonképpes egészséges vagy beteg vagy. De nyilván nem erre gondolt a tisztifőorvos! Hanem asthmásokra például.

2020. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően mindenkinek vigyáznia kéne, de a krónikus betegeknek különösen. A krónikus betegség azt jelenti, hogy hosszútávon fennáll, akár az illető egész életében. Nyilván más kockázatot jelent egy parlagfű allergia és mondjuk egy tüdőrák ebben az esetben.
2020. márc. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2


A statisztikában krónikusnak veszik azokat is függetlenül attól, hogy kezeltek-e.


(Az más kérdés, hogy pl a betegség miatt fellépő magasvérnyomást úgy veszik-e, hogy neked magas vérnyomásod van, vagy csak akkor, ha korábban is ki volt mutatva)


(Korábban volt már tüdőgyulladásom, és nekem a "bemeneti problémáknál" fel volt tüntetve a magas vérnyomás is, holott, előtte nem volt ilyenem, és a betegség végével meg is szűnt)

2020. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt miért nem az Egészség kategóriába teszed fel?


Ha nem tudod mit jelent a krónikus betegség azt ott tedd fel, ha meg csak politikát akarsz belevonni akkor ne így tedd fel a kérdést..

2020. márc. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Reflux szerintetek nagyon rossz ebben az esetben? Köhögést okoz...
2020. márc. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Filóztam rajta, hogy hol tegyem fel a kérdésem, az egészségben vagy itt. Azért maradtam ennél, mert tulajdonképpen nem a krónikus betegség definícióját, hanem a krónikus betegség ebben az egy helyzetben átértelmezett definícióját keresetem. Nyilván paraszti logikával én is végig tudom gondolni, de bíztam benne, hogy valaki olvasott valahol magyarázatot és arra nagyobb esélyt làttam ebben a kategóriában.
2020. márc. 20. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!