Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Aki átesett a koronavíruson...

Aki átesett a koronavíruson könnyű lefolyással, elkaphatja mégegyszer?

Figyelt kérdés
Korábban olvastam, hogy csak egyszer kapja el egy ember, de olyat is, hogy valaki rövid időn belül visszaesett. Van valami friss álláspont ezzel kapcsolatban?

2020. márc. 22. 21:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

#8 "Mutálódásról itt még szó sincs, ez egy beazonosított vírus."


Ez azért nem teljesen igaz, már most két különböző típus fertőz belőle, az egyiket S, a másikat L típusúnak nevezik. Azon még mindig vitatkoznak az orvosok, hogy a két különböző típus az eltérések alapján két különböző törzsnek tekinthető-e, mert kb. 99%-ban azonosak.

2020. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

#11 Egy vírus folyamatosan mutálódik.

Gyakorlatilag minden megbetegedés után egy másik fajta vírus halad tovább a következő gazdatestbe.


Persze ezek a mutációk aprók és minden organizmusnál megfigyelhetők, de mivel a vírusok rémületes sebességgel reprodukálódnak ezért a mutáció gyorsasága és ezzel együtt az új szimptómák és fertőzési metódusok kialakulása is gyorsabb.

2020. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Pente Karesz válasza:
Szerintem... A betegségen áteséskor termelődött antitestek ugyanazon elv alapján védenek, mint amikor ugyanezen (betegségen már átesett emberből vett) antitestekkel végeznek immunterápiát beteg embereken, vagy készítenek védőoltást. Szerintem...: ha az egyiket tagadod, akkor nincs mire várni, mert akkor a többi sem fog működni.
2020. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!