Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem értem, ez a csaj arról...

Nem értem, ez a csaj arról beszél, hogy a lappangási idő alatt, amikor nincs tünet,4-5 embernek is átadhatja valaki a vírust. Ez igaz?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=MRyyT8IYy4Y


Én pont úgy tudtam, hogy akkor fertőz, amikor már vannak tünetek. Esetleg mielőtt észreveszed a tüneteket, oké köhögsz párat és átadhatod másoknak, ezt értem, de az a lappangási idő vége, és a lappangási idő hosszának ehhez semmi köze, tök mindegy hogy hosszú, vagy sem ebből a szempontból. Nem?



2020. márc. 24. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. Kínai tanulmány alapján kezdetben a 80%-a a fertőzéseknek tünetmentesen zajlott.


Egyes tünetmentesek torokmintájában több vírust találtak mint sok tünettel bíróéban.


Így alakulhattak ki szuperterjesztők.

2020. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már a tünetek előtt is fertőz. Ezért is terjed ennyire.
2020. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne a Youtube-on nezz videokat, mert barki barmit feltehet. Viszont a tajekozatlansagod kozveszelyes.

Epp attol robbant ki vilagjarvany, hogy a tunetmentes fertozott szemely megbetegedes nelkul tomegesen adja tovabb a fertozest, es azok is, es azok is.

Nem tunik fel, mi van csak Europaban? Hogy miert kell szigoruan kerulni az erintkezest?

2020. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért mondják, hogy maradjunk otthon, nem is tudsz róla, mert semmi tünet, közben meg fertőzheted a környezeted. Ha csak tünet alatt fertőzne, akkor egyszerűbb lenne.
2020. márc. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pontosan azért ilyen veszélyes ez a vírus, mert már akkor is fertőz, amikor a gazdatest még nem érzi magát betegnek és szabadon kóricálgat kirándulni meg házibulizgatni a haverokkal.


Akár 27 nap is lehet a lappangási idő.


De pl. azt is olvastam, hogy a Diamond Princess-en még ma is találtak fertőzőképes koronavírust, pedig már jó régen szélnek eresztették az utasokat....


Nem véletlenül ordítja mindenki, hogy maradj otthon!!!

2020. márc. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
27 nap? az nem fake news? erről tényleg sehol nem hallottam, 12-14 napok rémlenek, nem?
2020. márc. 25. 16:35
 7/7 A kérdező kommentje:
oké fertőz a tünetek előtt, de hogyan? és mennyivel? a SEIR modellekben a szigma 5 körül van, tehát átlagosan 5 napig nem fertőz, ha jól értem. Mármost ez az átlagos 5 nap kijöhet úgy is, hogy 5 napig elvileg sem fertőzhet, csak 5 nap után, de kijöhet úgy is, hogy rögtön fertőzhet, csak nem tipikus.
2020. márc. 25. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!