Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit mondanak az orvosok a...

Mit mondanak az orvosok a maszk hordásáról?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki beszélt orvossal a maszkokról?

Mert mást ír Pirike a neten és mást mond a WHO.


Sőt, az operatív törzs konkrétan veszélyesnek is tartja, ha valaki indokolatlanul hord maszkot (a birizgálás miatt jó összekeni vírussal a maszkot és hordja mindenfelé).


Laikusként tök logikus amit a WHO mond és az is, amit sokan a neten írnak.


Nagyon kíváncsi lennék konkrétan az orvosok véleményére (nekem sajnos nincs ismerősöm és a háziorvost sem hivogatnám ezzel, ha van olyan akitől informálódhatok)



2020. márc. 26. 16:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

De ugye az a hivatalos álláspont, hogy ha nem köhögök, tüsszögök nem fertőzök meg senkit, ha betartom a 2 méter távolságot. Ezért felesleges a maszk és légyszi ne is hordjuk.


De pl. kínában kötelező hordani mindenkinek. Meg van olyan bank ahol csak maszkban lehet bemenni.

2020. márc. 26. 16:37
 12/20 anonim ***** válasza:
69%

8.

Diabéteszes vagyok, nem vagyok elhízva és nem is voltam, nem zabálok. Vegyél vissza az arcodból, mert ez a vírus nem válogat és nem tudhatod neked, hogy csengene le.

2020. márc. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos ezzel a WHO és a kormány is tömeggyilkosságot követett el.


Kínában sikerült lassítani és megállítani a járványt.


Ott kötelező volt mindenkinek, és megvertek/megbüntettek akin nincs. Boltba sem lehetett lépni anélkül.


Egyetlen ok miatt: Ha 99% hordja akkor kb megszűnik a cseppfertőzés. A lapoangó esetek sem ontják a cseppeket és aerosolokat így a közösség lesz védett.


Szlovákoknál, cseheknél már kötelező...

2020. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Amúgy itt a hivatalos orvosi kamarai álláspont...


Müller egy idióta.


[link]

2020. márc. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha van annyi maszkod, hogy az ajánlás szerinti időközönként cseréld őket (ez talán 3-4 óra egy sebészi maszknál) és egy használat után kidobd (hacsak nem valami mosható csoda), akkor használd nyugodtan. Ezzel egyedül az a gond, hogy ha az átlag lakosság (aki esetleg a bevásárlás során fél nanoszekundumra 2 méternél közelebb kerülhet egy covid pozitív beteghez) használna ilyen irdatlan mennyiségű maszkot, akkor a nap 24 órájában igazoltan súlyos beteg embereket kezelő egészségügyi személyzetnek és a ténylegesen védőfelszerelést hordani kénytelen (immunhiányos, beteg, idősebb) embereknek kellene centizgetni, hogy mindenkinek jusson mennyiségű felszerelés (mert persze az a koncepció, hogy csak úgy "járjon" alanyi jogon mindenkinek, ami egy utópisztikus világban természetes lenne, de sajnos a való életben ezekhez az eszközökhöz is valakinek le kell gyártani az alapanyagot, valakinek el kell készíteni, valakinek el kell szállítani a célba, szóval nem ingyen és nem végtelen számban állnak rendelkezésre senkinek). Pláne, hogy már azon is vérre menő viták mennek, hogy melyik masz jó és melyik nem ér lóphaszt sem. Nyilván az lenne az ideális, ha mindenkinek jutna olyan felszerelés, amit az intenzíves orvosok hordanak, de ez sosem lesz realitás, még Kínában is csak mezei sebészi maszkot hordtak.

Szerintem ennyi áldozatot meg lehet hozni az az eü dolgozók és a kockázati csoportok érdekében. Nyilván nem arról van szó, hogy akkor most egyáltalán ne vigyázzunk, de azért nem kell átesni a ló túloldalára sem, hogy komplett szkafanderben és gázálarcban járjon a teszkóba mindenki. Ha felelősségteljes vagy, nem jársz közösségbe, nem lihegsz mások nyakába a boltban, nem taperolsz össze mindent, nem köhögsz/tüsszentesz a nagyvilágba, megfelelően mosod a kezed, arcod, fertőtleníted a környezetedben található tárgyakat, akkor már rengeteget tettél.

2020. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem máshogy ezt hogy oldják meg?


Pl Ázsiában. Egyetlen embert nem látni maszk nélkül kb.


Valamilyem mágia útján mégis megoldják.


Nem is véletlen hogy több ázsiai ország is képes kezelni a helyzetet.

2020. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#16 valószínűleg ott már eleve volt a legtöbb embernek egy kis készletnyi maszk otthon, mert a hatalmas tömeg és a légszennyezettség miatt egyébként is napi szinten használják. Másrészt ott gyártják őket, nekik nem kellett más országoktól kunyerálni, hogy légyszi adjatok már nekünk is. Harmadrészt onnan indult a járvány, akkor még a világ többi része nem igényelt extrém mennyiségű felszerelést, nem kellett más országokkal versenyezni, nem fogyott el olyan hamar a meglévő készlet.
2020. márc. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Teljesen ellentétes álláspontok vannak. Addig, amíg nincs

megfelelő számú maszk, nem mondhatják hogy kötelező. Még ha indokolt is lenne. Mert kitörne a pánik akinek nem jut.

2020. márc. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nemorvos vagyok de amit eddig megtudtam: maszk főleg azért jó hogy ne fertőzz meg mást, mert a szádból jönnek a vírusok, pl ráköhögsz valakire vagy ráfújod kilégzésnél. Arra hogy mások ne tüsszentsenek, ne köhögjenek, fújjanak rád, igazából a fejpajzs lenne jó, az az átlátszó az arc előtt, ami néhány orvosnak van, ráadásul az a szemet is védi. De ilyet lehet csinálni házilag pl műanyag átlátszó vékony dobozból, ami könnyen vágható, vagy nagy átlátszó palackból. De le kell kerekíteni a sarkát,és az éles részeket leragasztani cellux-szal, és madzagot ragasztani rá, vagy puha széleket valami puha anyagból. Vagy bármi profibb módon. Van ahol már el is kezdték gyártani plexiből.

Ha pedig zárt térben tartózkodsz valahol, ahol a tömeg miatt túl sok a vírus mindenhol a levegőben, vagy kültéren sok ember között, akkor a belélegzett levegő szűrésére csak a fertőtlenítős komoly maszk jó.

Napszemüveg is jó lehet a szem védelmére. A semminél jobb.

2020. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

[link]


valami ilyesmi, de ennél egyszerűbb volt amit láttam, csak pánttal volt rögzítve

2020. márc. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!