Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitralis prolapsustól van?

Cintike960302 kérdése:

Mitralis prolapsustól van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve voltam kardiológusnál, mert fájt a mellkasom és a torkomba remegést éreztem.

EKG-t néztek illetve szivultrahangot is.

Ott kiderült, hogy magas a pulzusom és mitralis prolapsusom van.

Azt mondta a doki, hogy "szépséghiba" ártalmatlan.

Panangint és Magnerotot írt fel, azóta ezek a tünetek megszüntek.

Viszont azt érzem, már egy ideje, olyan mintha a szivem kihagyna aztán erősebbet dobbana.

Nagyon sok fórumot olvastam erről, azt mondták, hogy ez normális. De másoknak sokkal durvább tünetei vannak.

Tanácstalan vagyok, ez most normális? Vagy keressem fel a dokit újra?



2020. márc. 26. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.


Amit érzel, hogy a szíved kihagy és erősebben dobban az az extrasystole. A Mitralis prolapsus tényleg ártalmatlan, minimálisan visszaereszt az egyik szívbillentyű de az elhanyagolható.


Viszont extrasystoléd (magyarul extraszívverés) milyen gyakran van? vagyis hogy van?


Naponta 1-2 vagy ver mondjuk 3 normálisat majd egy nagyot? Majd újra 3-1-3-1?

2020. márc. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Naponta többször jelentkezik, főleg ha stresszes vagyok és ha front van.

Kihagy és dobban egy nagyot, akkor mondjuk a következő 3-4 perc múlva és ez körülbelül tart fél óráig, utána majd valamikor újra előjön a nap folyamán.

2020. márc. 26. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!