Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Terhesség alatti tüdőgyulladás?

Terhesség alatti tüdőgyulladás?

Figyelt kérdés

Sajnos gyerekkorom óta hajlamos vagyok a légúti megbetegedésekre, és sokszor mondták, hogy létezik az atípusos tüdőgyulladás, aminél nem jellemző, hogy belázasodik tőle a beteg. Tünetei a mellkasfájdalom, köhögés, torokfájás. Minden esetben antibiotikummal kezelik (kivéve ha vírusos eredetű)

Na jelenleg ez a helyzet, annyi a probléma, hogy kismama vagyok, és a koronavírus miatt a háziorvos és a tüdőgyógyász is csak lázas betegekkel foglalkozik. Én viszont félek attól, hogy bár nem vagyok lázas, esetleges gyulladás esetén mégis lesznek szövődmények leginkább a magzatra nézve, és nem tudom, kihez fordulhatnék ezügyben segítségért! Tippeket várok, illetve tapasztalatokat!



2020. márc. 27. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Konkrétan tudod, hogy tüdőgyulladásod van, vagy csak úgy gondolod? Azért ezek a tünetek egy mezei megfázásnál is megjelenhetnek.
2020. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, azt tudom konkrétan, hogy mik a tüneteim! Viszont nem csak tüdőgyulladás lehet, bármi, ezzel is tisztában vagyok. De nem kockáztatnám meg a babám egészségét semmilyen gyulladás kezeletlenségével!
2020. márc. 27. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés... ha ezzel bemész akkor kockáztatod a fertőzést.
2020. márc. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne menj sehová, telefonálj a háziorvosnak és mondd el neki a tüneteid. Ő úgy is adhat pl receptet vagy labor beutalót, hogy el sem kell menned hozzá, elég, ha valamelyik családtagod beugrik érte (vagy ha úgy ítéli meg, hogy meg kellene vizsgálni, akkor megmondja, hogy mikor, hová tudsz menni).
2020. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A háziorvost hiába hívom, nem ő veszi fel a telefont, hanem az asszisztensei, és nem adják át a telefont. :/ Megpróbálom mégegyszer, hátha, de sajnos most SEMMI más nem létezik, csak a koronavírus..
2020. márc. 27. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!