Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most a külföldről hazaérkezőkn...

Gyulus87 kérdése:

Most a külföldről hazaérkezőknek nem kötelező karanténba vonulni minden esetben, jól tudom? Németország egy alig fertőzött része Alsó Szászország

Figyelt kérdés
2020. márc. 29. 03:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

De kötelező az orvosi vizsgálat.


Nincsen alig fertőzött rész. Minden brutálisan fertőzött!

2020. márc. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek kötelező már. Kamionosoknak is.
2020. márc. 29. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én tudok olyanról aki onnan jött haza,még véletlenül se tartotta be hogy ne találkozzon itthon senkivel,elég felelőtlen magatartás.
2020. márc. 29. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Közben kiderül igen 2 hét karantén piros matrica amitt othon kikell tenni és 2 hét körözést tesznek az emberre
2020. márc. 29. 06:10
 5/11 anonim ***** válasza:

Kotelezo a hatosagi karanten, ha a legfertozottebb orszagokbol ter vissza az ember.


Amugy "csak" hazi, onkentes karanten 14 napig.


En 20-an jottem vissza Skociabol. Az Edinburgh-i repteren leellenoriztek az utleveleket, hogy tenylegesen magayr allampolgar vagyok-e. Volt akiket nem is engedtek fel a repulore, szlovakokat.


De a Ferihegyen ert a meglepetes.

Egy katona elkerte az utlevelet, atporgette a lapokat, hogy van-e benne vizum pecset, es megkerdezte, hogy voltam-e Olszorszagban vagy Kinaban. Mivel nem, tovabb engedett.

A kis fulkeben a no szinten elkerte az utlevelemet, leellenoriztek, hogy ervenyes-e, megkerdezte anyam nevet, es ENNYI.

Semmi mast nem mondtak, hogy vonuljak onkentes karantenba vagy ilyemi.

Persze csinalom. Jovo het szombatig. Mert nem szeretnem apamat megfertozni.


Szoval azert ha teheted, tarts tavolsagot a csaladtagjaiddal, semmi erintes, puszi vagy ilyesmi.

2020. márc. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már nem így van 27-től változott a helyzet minden kűlfőldről hazatérőnek kőtelező a karantén
2020. márc. 29. 07:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Ok, megtalaltam.


Csak amikor en jottem, mar akkor is ezt mondtak.


Nem vilagos mondjuk, hogy hogy fogjak ezt betartatni, rogton a repuloteren nyilvantartasba veszik az embert, es rogton kapja a piros lapot?


Mert ha hazaengedik, azzal azt kockaztatjak, hogy az uton hazafele a lakhelyere, fertozhet embereket.

2020. márc. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
És ilyenkor a családtagoknak is karantén van, akivel együtt lakik?
2020. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"És ilyenkor a családtagoknak is karantén van, akivel együtt lakik?"


Mivel együtt laknak, természetesen igen, hisz bármikor elkaphatják, ha a hazatérő esetleg fertőzött.

2020. márc. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanmár. Ausztriából ezrek jönnek haza naponta Sopronba a melóból. És másnap ki...nem kéthetente.
2020. márc. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!