Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Légszomj, nehezített kilégzés...

Bulcsando kérdése:

Légszomj, nehezített kilégzés , mi lehet?

Figyelt kérdés

Nekem már három éve van 2016 Áprilisa környékén kezdődött hirtelen este hogy egyszer nem tudtam elég levegőt venni , aztán valahogy ahogy megnyugodtam több kilégzés után sikerült teleszívjam magam és utána elpihegtem ( el voltam kisebb lélegzetekkel ) egy darabig , aztán ahogy megint nem tudtam eleget venni , kifújtam több lélegzeten át hogy vegyek egy nagyot .

Azóta gyakran így tudom venni a levegőt , és szerintem 2016 -óta fokozódott és közben volt pár légmellem is és készült CT, RTG , mütét (talán az erőltet levegő vételek miatt ? ) a légszomjról mégis azt gondolják hogy pszichés , mivel nem találtak semmit és hogy tudok futni úszni , bár utóbbit már nem folyamatosan (hanem ott is kb két hossz után meg kell álljak kifújni a felgyülemlett levegőt hogy vehessek egy nagyot ). Általában estére fokozódik és reggel valamivel jobb .

Meg mostanában ahogy környezetem egyre vádolóbban nézett rám amikor fújtam ki , már egyre nehezebben találom meg a nyugodt légzést társaságban.

2001.01.03 -ban születtem. (19 éves lettem nem rég)

Valamelyikőtök tudna nekem segíteni hogy mi lehet ez ha kell átküldöm szívesen bármely leletemet , mert félek hogy tönkre fogom tenni a tüdőm az erőltetett lélegzet vételekkel ?

Minden segítséget köszönök , Szép napot!



#légszomj #légmell #nehezített kilégzés
2020. márc. 29. 07:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, és azt sem tudni, mit próbáltál ki, de javaslom elsajátítani a jóga légzést, zen légzést, v. Butyejko légzést. A jutubon megtalálod.
2020. márc. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán asztma, ha vége a korona helyzetnek, akkor keress fel egy tüdőgyógyász szakorvost.
2020. márc. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mióta légmellem volt én sem tudok mély levegőt venni. A kilégzéssel nimncs gondom. Sóhajtani, ásítani meg lihegni sem tudok. Engem műtőttek is. Lassan javulgat a légzsem. De pszichésen lehet bizony fulladni. Egyebként magnézium hiány is okozhat ilyen tüneteket vagy vérszegénység. Ha a spirométeren normálisat fújsz akkor pszichésen produkálod. De ezt csak a tüdőgyógyásu tudja kiedríteni

Egyébként vannak légzőtornák. Én azokat csinálom a műtét óta

Sokat segít. Nyugtatólag hat és növeli a tüdőkapacitást. A járvany után kérj rá beutalót a tüdőgondozóban van ilyen lehetőség. 10 alkalaom alatt megtanulod és utána már otthon is tudod csinálni.

2020. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!