Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan kaphatok laktózintolera...

Hogyan kaphatok laktózintoleranciáról olyan igazolást, amit a nav elfogad, és hol vizsgálnak ilyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2018-ban volt egy laktozintolerancia kilegzeses vizsgalatom Budapest egyik sztk-jaban, azonban az nem mutatott ki intoleranciat. Tuti fix, tapasztalat alapjan, hogy az van pedig, és visszamentem idén, de nem hajlando a doki még 1x megcsinálni a vizsgálatot, inkabb gyogyszereket irt fel, amik nem segitenek. Termeszetesen alakitom az etrendem es szedem amit kell, de:

Másik sztk-ban van lehetőségem elvégeztetni más orvossal a tesztet, és adptt esetben hiteles lesz adóvisszatérítéshez, vagy más orvos látja a rendszerben, hogy anno negatív lett és nem csinálják újra?

Olvastam, hogy magánorvos által sem genetikai, sem szájnyálkahártyas sem kilégzéses teszt esetén nem hiteles a navnal.

És végül melyiket fogadja el a nav? A kilégzésest, a genetikait, vagy a szájnyálkahártyát? Tudom hogy vannak hasonlo kerdesek fent, de az osszes választ vegigbongesztem es ezekre nem találók választ. Plusz az első kérdésem merőben új.

Egyébként 2017 ota szenvedek az intoleranciától, ami nem jelenti, hogy ne lennék beteg genetikailag, de akkor jött elő nálam sajnos.

Az okosok kíméljenek, és csak az írjon, aki a kérdéseimre válaszol. Leßvrom hogy egyesek irigylik azt, hogy egy "ilyen" embernek visszatérítik az adót.

Én is pénzből élek.


Köszönöm a megértést.

23/F



2020. jan. 24. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz be másik sztk-ba. Nem hiszem, hogy nézegetik, milyen vizsgálat volt korábban. Ügyfélkapun amúgy be tudod állítani, hogy melyek a nyilvános kórelőzményeid.
2020. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Újra csinálhatják, mivel bármikor kialakulhat.

Menj el gasztroenterológiára, terheléses vérvétellel tudják igazolni/kizárni az intoleranciát. És az igazolást is kiállítják neked, ha igazolódik az intolerancia.

2020. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2020. jan. 24. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs mit!
2020. jan. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!