Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit csináljunk a nagymamámmal?...

Mit csináljunk a nagymamámmal? Nagyon fél a koronavírustól, retteg és folyamatosan csak a szorbnyuségeket hallgatja a rádióban. Ma az ügyeletet kellett kihívni, mert 190 volt a vérnyomása ( még sosem volt ennyi) de nem hagyja abba.

Figyelt kérdés
Megy a rádió, minden 5. percben ( ennyi és ennyi halott, halál, halál halál) ez megy benne és nem hagyja abba. Kikellett hívnünk hozzá az ügyeletet és jól be lett nyugtatózva. Viszont amikor telefonon megkérdeztem hogy rendben van e, megint kezdte, megint mondta a magáét, megint a rádiós baromságokat hangoztatta.
2020. márc. 30. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a rádiót
2020. márc. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egész nap ezt hallgatja, ne csodalkozz rajt. Mond el neki, ha nem megy sehova, nem lesz baja. Te meg lásd el, és ne kontaktálódj személyesen vele. Amúgy az ügyeletes orvostól kapja el legnagyobb eselyjel...
2020. márc. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Poszttraumás stressz szindróma lett úrrá rajta! (Tudom, mert az enyém is "rémeket lát" rendszeresen.)


Valószínűleg a II. világháborús (vagy az 56'-os forradalom) emlékei BOLYGATJÁK MEG ENNYIRE A NYUGALMÁT...)


Mennyi idős a Nagymamád? (Egyébként a rádió TÉNYLEG NAGYON ROSSZ HÍRFORRÁS TUD LENNI! Adjál a kezébe színes ceruza- vagy filckészletet ÉS ÉNEKELJÉL NEKI valamilyen nagyon szép GYEREKDALT!)


Ui: létezik a felnőttek számára kifejlesztett színezőkönyv is! (Már jó néhány éve.) ELSŐ LÉPÉS A BELSŐ BÉKE MEGTEREMTÉSÉNEK A KÍSÉRLETE!

2020. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg nagyon nem bírsz mit tenni, elérhetőek interneten a Jivoc(h)at messenger alkalmazás pszichológusai.


Írhatsz nekik, hogy tanácsot kérsz ebben a kilátástalannak tűnő helyzetben tőlük.


Posztraumás stressz szindrómát érzékelek nagymamád esetén - a régi emlékek, amelyek rettegést váltottak ki belőle, felerősödhettek sajnos.


Ui: rossz hír viszont Mindenkinek, hogy a 116-123-as telefonszám valószínűleg túlterheltté vált, mert hosszú órák óta nem kapcsolható (általános lelkisegély szolgálat.) Lehetetlennek tűnik a hálózatra csatlakozni...

2020. márc. 31. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én mamám 86 éves. Bár 20 évet letagadgatna, ez most őt is nagyon megviseli.


Mint mondta az, hogy nem mehet bolzba, piacra, a barátnőihez, és azok sem hozzá. Telefonon nem olysn mint élőben, azt mondta.


Meg ő is bújta állandóan a tv-t, rádiót.


Vásároltam egy netes rádiót neki, amin csak a Mária rádiót állítottam be.

Megleptem egy kismacskával, azon az ürügyön, hogy vigyázzon rá nekem, mert most a korona miatt sajnos nincs rá időm. Ebben mi a jó? Az, hogy fontosnak érzi magát újra, van célja. Vásároltam neki rengeteg könyvet, meg mellé virágokat, azokat is nevelgeti.

Egx ládában vittem plántákat, paradicsom paprika, és megkértem nevelgesse, mert nagyon szeretnék majd ezekből vacsorázni, reggelizni vele.

Az idősek nagyon sokszor már feleslegesnek érzik magukat. Nincs cél, unatkoznak, hallgatják a borzalmakat.

Célt kell adniy lekötni a figyelmüket. Mindent megkell tenni azért, hogy embernek érezzék magukat. Magyarul ne folyton a világ dolgaival legyenek elfoglalva.


Mióta ezek megvannak, mintha kicserélték volna. Minden nap lelkesen beszámol róla, hogy a cica milyen huncut, milyen aranyos, milyen szeleburdi. A virágokat és plántákat gondozza, könyvet olvas. Tv mindig megy, de csak azért, mert megszokta, hogy beszél valami.


Sok sikert kérdező!

2020. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!