Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sztatinok mitől lettek...

A sztatinok mitől lettek ilyen rossz hírnevűek?

Figyelt kérdés
Talán a legvitatottabb gyógyszerek, nagyon rossz hírrel. A tanulmányok szerint pedig összesítve aki tudja szedni annak előnyös ha magasabb kockázatú. Vagy ezek tényleg kozmetikázott kutások lennének? Vagy ez hülyítés, mint például az oltásellenesek kamu dolgaik?

2020. márc. 30. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
A férjem két sztatinra is rosszul reagált, többet nem kapott. Egy neurológus azt mondta, hogy 7-es koleszterinre ne szedjen, a gyógyszerlobbi miatt levitték az értékeket, 10-es értéknél kell már gyógyszer, addig ne aggódjon senki. Hiszek neki, mert a legnagyobb biznisz a világon a gyógyszer.
2020. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Engem azzal ijesztgettek, hogy egy idő után tönkreteszi a májat. És rengeteg mellékhatása lehet. Elég elolvasni a betegtájékoztatót.

Mérlegelhetek melyik jobb. Fiatalon infarktust vagy stroke-ot kapni, vagy a gyógyszer. Egyik sem túl csábító. Szerencsére nálam nem okozott eddig semmi mellékhatást.

2020. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sztatin jelentősen kitolja az életkort azoknál, akik érrendszeri kockázatokra hajlamosak, mint érszűkület, agyi és szívinfarktus. Sőt a demencát is megelőzi, sőt időben alkalmazva vissza is fordíthatja. Ezt a már közel 90 éves édeanyámon tapasztaltam.


Igaz, az emberek 10%-a nem szedheti valamely okból, de a 90%-nál kedvező hatású.

2020. dec. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszereket bizonyos egyéb, személyes érdek orientált, anyagi érdekek szerint mérlegelők nem riadnak vissza a valóságtól távoli, vele kapcsolatban sem álló ellenreklám hadjáratokat szervezni, hogy eladhassák jó pénzért a sok esetben kevésbé hatásos gyógyhatásúnak mondott termékeiket, ami legfeljebb csak az étkezéssel bevitt koleszterin 20%-ára képes hatni, míg a sztatin gyógyszer a bennünk cukorból megtermelődő 70% előállítását tudja gátolni a koleszterinnek.


Ehhez, hogy valaki mégis az alacsony hatékonyságú, sok esetben kevés hatású természetgyógyász módszerekkel hatékony eredményt érjen el ahhoz a gyógynövény nagyon sok esetben kevés.


A gyógynövényes módszerekkel próbálkozó (legtöbbször dr. titulussal bíró üzletemberek) a valódi hatékony gyógyszereket le kell járassák bármilyen eszközzel, hogy az ő üzletük működjön.


Amikor dr. név előtaggal bíró ember mond orvosi véleményt, azt nagyon sokan hiteles pontos információnak gondolják. Sok esetben ez igaz is, de (sokan, némelyek..?) vissza élnek ezzel és csalásra használják fel a "dr" név előtagjukat, hiszen ők is csak emberek.

Közöttük is vannak csalók és vannak olyan jóhiszeműek is akik hisznek az esetlegesen csalásra hajlamos kollégáik állításainak.


Így terjednek egyes gyógyszerekről a rémhírek, mint a politikában a különböző lejárató hadjáratokban, hazugságra, csúsztatásra félremagyarázásra és külföldi forrású álhírekre építve, hátha az hitelesebbnek tűnik amit az usa-ban írnak le, cégesnek látszó papíron.


Van aki azzal támadja a sztatint, "elég ha megnézed a leírását".

Bár a leírásban tényleg minden lehetséges mellékhatás és ütközés szerepel, de ezzel együtt azt nem nézik, hogy a leggyakoribb mellékhatás is a gyógyszert szedők legfeljebb 10%-át érinti, vagy annál kevesebbet.


A sztatin ellenesek azt sem veszik figyelembe, hogy azok az emberek akinek életmentő lenne ez a gyógyszer, ők nagyon hamar meghalnak az érrendszeri betegségekből adódó keringési katasztrófák során, ha nem merik bevenni a nekik felírt sztatint a rémhírek hallatán.


Mint pl én is eleinte szedtem, miután cukorbeteg lettem és felírták.

Aztán sok rémisztő dolgot mondtak róla itt-ott, ezért elhagytam először a sztatint, aztán amikor már nagyon sok keringési problémám adódott ezután, már majdnem meghaltam, majdnem megvakultam és már nagyon rossz volt a keringés a lábujjaimban, akkor kezdtem el újra szedni mint cukorbeteg.

Ez a nagy szerencsém, hogy újra elkezdtem!


Azóta minden korábbi keringési problémám megszűnt teljesen.


Rájöttem a keringést károsító triglicerid koleszterin termelődési folyamat módjára, ahogy a szervezetben ez létre jön a cukorból.


Az a szervezetben gyakran megugró és újra és újra megemelkedő vagy tartósan magasabb cukor szint esetén a máj koleszterin szintézisét szolgálja ki a keringésben túl gyakran megjelenő, a normálnál magasabbra megugró cukor, ami egészséges embernél étkezési hiba, csipegetés, gyakori túlevés esetén ugyanúgy létrejöhet, mint a cukorbetegeknél.

Van aki enélkül is hajlamos a triglicerid túltermelésre. Náluk jellemző a szülőknél is hasonló károsodás, infarltus, sztrók esemény előfordulása. Ez intő jel lehet.


A tartósan meglévő magasabb cukor szint esetén a máj megpróbálja átalakítani elraktározható energia hordozóvá, koleszterinné, zsírrá a cukrot, amit többletként vittünk be a szervezetbe.

Ezek tartósan termelődve kirakódhatnak az erek falűn is az ér belhártya alatt. Majd amikor hosszabb ideig alacsonyabb, normál értékű lesz a vér cukor szintje az étkezések között, akkor le is válik onnan az alacsonyabb triglicerid termelés mellett.


Viszont azoknál akik folyamatosan eszegetnek, azoknál csak rakódik és vastagodik a lerakódás az ereket szűkítve.

Ez csak akkor tud ismét leválni és el"tisztulni" onnan, ha a termelődést gyógyszerrel, sztatinnal blokkoljuk.

Erre magamat tudom a legjobb példaként bemutatni.

Amióta szedem a sztatint, mindenhol rendeződött a keringésem. Kitisztultak a korábban problémákat okozó erek.


Ez a cukorbeteg embereknél fokozottan kockázatot okoz, de az egészséges embereknél, akik állandóan eszegetnek szénhidrátokat, tésztákat, kenyereket, cukros dolgokat, még fel sem dolgozza a szervezet a korábban bevitt kenyér szénhidrát tartalmát, máris ráesznek bőségesen újabb cukor forrásokat.


Az ilyen emberek veszélyeztetettek az érrenszeri betegségekkel.



Erre az lehet a leghatékonyabb gyógymód, ha a májban a

cukor->koleszterin átalakításért felelős enzimet valamilyen mértékben blokkoljuk, csökkentjük a működését.


Épp ezt teszi a sztatin!


Azért merem ezt leírni, mert magam végig jártam azt az utat, amikor a rémhírek miatt nem mertem szedni egy ideig.


Megszenvedtem, amikor tele lettem egyre súlyosbodó érrendszeri szövődményekkel, ami után végül elkezdtem mégis szedni a sztatin egy nagyobb adagját azzal a gondolattal, ha tényleg olyan rossz mint mondják, akkor meghalok, de nélküle meg biztosan.


Úgy voltam vele, ha kicsi esélye is van, hogy segítsen, akkor elkerülhetem a legrosszabbat, hogy a saját testemben fojtson meg a keringésem folyamatos romlása gyógyszer nélkül mint sokakat.


A sztatin szedés mellett hihetetlenül gyors volt a javulás.


Már 6 éve szedem és semmilyen mellékhatását nem tapasztaltam, viszont a keringésrm teljesen rendeződött!


.



Ettől rossz a híre a sztatinnak, hogy egyes orvosok anyagi érdekből mesterségesen keltik, másként nem tudnák a kevésbé hatékony áruikat eladni, ami egyébként is csak az étkezássel bevitt legfeljebb 20-30% (talán annyit sem) koleszterint csökkenti a szervezetben a cukorból előállított 70%-al szemben.


Bármennyire is hatékony és jó gyógyszer a sztatin és akármennyire is el lehet kerülni vele korunk egyik legnagyobb népbetegségét, a keringési rendszer szűkületéből és elzáródásából adódó halált, azt üzleti érdekből mindig ís támadni fogják az ilyen jó és hatékony gyógyszert, mint a sztatint, mert nekik nem a gyógyítás az elsődéeges céljuk, hanem a nagy üzlet, a pénz szerzés!


.


A sztatin mellett a 100 mg Aszpirin (Astrix) segít meggátolni a vörösvérsejtek összetapadásából adódó rögök kialakulását.


A Q10 100mg kapszula mint fontos koleszterin formát érdemes pótolni mondják, bár hosszú éveken keresztül én eleinte nem szedtem és kerékpároztam akkor is mellette a hegyek között, semmi hiányát nem éreztem az intenzív aktivitás ellenére sem.

2020. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Nekem 6-7 közötti koleszterin mellett alakultak ki egyre súlyosabb, a vágén már életveszélyes keringési problémák, amit teljesen rendbehozott a sztatin.


A labor normál érták szerint a koleszterin 5.1 érték alatt számít jónak, de a 3-5 közé leszorított koleszterin szint a biztonságos.


Azt mondta egy keringési betegségekkel foglalkozó orvos, olyant még nem tapasztalt, hogy a nagyon alacsony koleszyerin szint bárkinek problémát okozott volna. Viszont a tartósan 5-nél magasabb hosszú távon életveszélyt okoz.

2020. dec. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!