Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Totális elkeseredettség a...

Totális elkeseredettség a jelen helyzet miatt, szerintetek túlreagálom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Előre leszögezném, nem sajnáltatni jöttem magam, hiszen tudom, hogy senkinek sem könnyű ez a helyzet, gyakorlatilag az egesz világ szenved. Mégis úgy érzem olyan szinten el vagyok keseredve, hogy sokszor élni sincs kedvem, a halàl is jobb lenne ennél a bizonytalan, félelmekkel teli helyzetnél. Látszólag mindenem megvan, van párom, szeretjük egymást, mèg mindketten dolgozunk, van mit ennünk. De a tudat, hogy már semmi sem a régi,és ki tudja meddig nem is lesz, és nem láthatom a családtagjaimat, a szeretteimet egyszerűen felemészt. Nap, mint nap borzalmasabbnál borzalmasabb gondolatok kerítenek hatalmába, rémálmok gyötörnek,elkèpzelem a legrosszabb forgatókönyvet, hogy elveszítem egy szerettemet a járvány következtèben. Az nem érdekel annyira, ha én elkapom (persze nyilván vigyázok, megteszek mindent, hogy ez ne történhessen meg), lassan az se ha esetleg bele is halok.Egy hónapja még boldogan terveztem az esküvőmet is, most meg egy szempillantás alatt elsöpörte terveimet, a sok-sok szervezkedést a koronavírus... És amikor ezen jár az eszem még önzőnek, és rossz embernek is érzem magam, hogy ki vagyok én, hogy ezen bánkódom, holott csak egy vagyok a sok közül, és sokkal nagyobb problémák is vannak most a világban, emberek sokasága vesztette el munkahelyét, sokan a szeretteiket, és még mennyien fogják... De attól mèg nagyon szomorú vagyok, és mikor próbálom elterelni a gondolataimat, mindenfélével, munka, tanulás, főzés, takarítás, edzés stb, az is csak ideig-óráig segít, utána jönnek újra a sötét gondolatok. Teljes depresszió kerített hatalmába, úgy érzem, voltam már nagyon a padlón,és alapból egy befelé forduló típus vagyok, de azt hiszem ennyire még soha. Az étkezési zavarom,amiből évekkel ezelőtt sikerült kijönnöm, most újra kezd eluralkodni rajtam, és hatalmába kerítenek az önpusztító gondolatok. És olyankor még fokozódik a remenytelenseg érzése, a pánik,hogy jön a felismerés: külső segítséget sem tudok kérni, mert jelenleg minden orvosnak és meg talán a pszichológusnak is, kisebb gondja is nagyobb annál, mint, hogy valaki épp nincs jól lelkileg a kialakult helyzet miatt. Munkan, vásárláson kívül nyilván én se mozdulok ki, és még a bezártságot egész türhetően is viselem, a tudat, hogy minden tönkrement, és talán már soha semmi nem lesz a régi, az keserít el teljesen. Sokat vagyok egyedül most, hogy èpp egy hétig itthon vagyok, mert párom úgy dolgozik, hogy heti 3x24 órát, és ilyenkor ha magamra maradok sokat sírok egész nap. Most is, pl aludni sem tudok, 22 körül elaludtam, de aztán 1 órája kb felebredtem, és nem tudok visdzaaludni, gyötörnek a negatív gondolatok. Már nem tudom mivel tudnám legalább kicsit enyhíteni a szenvedést ilyenkor, kissé elterelni a gondolataimat, hogy tűrhetőbb legyen. Szerintetek túlreagálom, vagy jogosak az érzéseim, mit tudnek tenni? Nagyon szépen kérem,hogy csak olyan válaszoljon, aki meg tudja állni, hogy nem hurrog le. Köszönöm!

2020. ápr. 1. 02:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

kérj segítséget vagy dumálhatunk privátban.

de mindenképp kérj segítséget ez nem játék.

2020. ápr. 1. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon túlreagálod. Nem veheted magadra az egész világ fájdalmát. Ennél sokkal többen halnak meg egy évben influenzában, csak arról nincs napi közvetítés. Illetve mivel a statisztikák alapján ez durvább vírus, nincsenek ilyen megelőző intézkedések, ami miatt sajnos sokan elvesztik az állásukat. Igazából egyelőre ez a nagyobb baj, ami sok embert érint. De ezek szerint nektek nincsnek ilyen gondjaitok, így felesleges aggódnod.
2020. ápr. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Túlreagálod. Felmenőinknek sokkal durvább dolgokkal kellett szembenézniük, de szerintem még ők se voltak így befosva. Forradalmak, elnyomás, éhínség, világháború, spanyolnátha,stb.. Ezekhez képest semmi egy ilyen koronavírus. Örülj, hogy nekünk ez jutott.
2020. ápr. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Szerintem a legjobb az volna most, ha valahogy találnál egy kis belső nyugalmat, egy helyen ahol nem zavarnak picit, ahol kitudod zárni magadból a problémákat, .. pl. egy kis séta jó lehetne, de nem tudom a mostani karantén miatt ez mennyire lehetséges.


Keress valami hobbit, hallgass zenét, olvass, imádkozz, a lényeg hogy csinálj valami olyat, ami pozitív gondolatokat szabadíthat fel benned és boldog leszel tőle egy kis időre..


Az élet néha nehézkes, most főleg mindenkinek, de nem szabad hagynunk hogy ezek elnyomják az alkotót és a vidám énünket belül. Mindannyiunknak vannak hibái, de ugyanakkor mind mások és pótolhatatlanok vagyunk a magunk módján is. Mivel most nagy a feszültség könnyű a hibákat észre venni egymáson, de ha törekedünk csak a jót és jóra építeni egymáson keresztül akkor akár még közelebb vagy új barátságok is kialakulhatnak..

Ezt nem szabad elfelejteni, valahogy próbáld meg másokban, a mostani szituációban is a jót észre venni. Bár tudom ez nem könnyű...


Mond magadnak, hogy erős vagy, megtudod csinálni, megoldod és remek lesz minden..

Mit mond a szíved és a lelked? Hogy boldog szeretne lenni nem? Mennyire boldog? eléggé nagyon boldog...

Belül ott van mindig a remény, ami megerősít bennünket, hogy később jobb és szebbek lesznek a dolgok.


De ha a remény megvan, akkor vele együtt a hajtóerő és akarat is megjön. Igen is erősek vagyunk és feltudunk állni, megcsináljuk magunknak, lesz munkánk, állásunk, tudunk finomat enni, jó helyekre menni, őszinte barátokat szerezni - bármi is történjen ...Lassan de biztosan, mert a remény megadja az akaratot - abból meg jön az ötlet - és tartanak visznek minket előre..


Nézz motiváló videókat, kérd Istent, hogy adjon erőt és erősítsen meg.

Próbálj úgy állni a dologhoz, hogy ezek a dolgok, amiket átélünk csak megerősítenek bennünket és mostantól már nem fognak zavarni és eltudjuk kerülni..


Élvezd ki a kis örömöket, zene, finom ételek, bármi ami oldja a feszültséget az emberben. Most lehet ezeket megbecsülni igazán, a kis dolgokat, egy mosoly, egy jó nevetés ilyenkor mennyit tud érni..

Isten megóvjon. Szép napot, remélem segít..



Itt egy motiváló videó és 2 másik, ami lenyugtathat .:

https://www.youtube.com/watch?v=iNn-VH5Lx58

https://www.youtube.com/watch?v=v6qFCYRQKVA

https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

2020. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek!
2020. ápr. 2. 09:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez a hozzáállás csak az immunrendszert emészti fel. Hordjál maszkot, kerüld az embereket, otthon is a párod, két métert otthon is tartsátok be, de ha elkapnád a fertőzést, te - mivel fiatal lehetsz - át fogod tudni vészelni, a szüleid meg úgysem mennek ki az utcára, ők nem fogják elkapni,és egy-két-három hónap múlva le fog csengeni, minden járvány eddig lecsengett. Ha nagyon rossz a közérzeted, hívjál lelki telefonos szolgáltatókat, gondolom, azok működnek.
2020. ápr. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Munkan, vásárláson kívül nyilván én se mozdulok ki." ez épp elég arra hogy kiszellőztesd a fejed. Én már 3 hete nem dolgozok sajnos, és 5 napja kijárási tilalom van (nem Magyarországon élek) tehát most már vásárolni se mert a férjem jár pár naponta. Nem jó, de ez van, nincs világvége hangulatom. Mindennapokra kitalálok valami programot itthon, és nem eszem túlagam. Irigyellek hogy dolgozol. Nagyon túlregálod.

A szeretteidet miért ne láthatnád? Skype-on, Messenger-en láthatjátok egymást. Ha közelben laknak a kerítésen keresztül is beszélgethettek nem érintkezve egymással. Ha idősebb hozzátartozó van akkor se kell pánikolni ha ő betartja a szabályokat. Nekem is van, szigorúan betartja, nme pánikol. Erről eszembe jut egy cikk, amit tegnap olvastam hogy évről évre milyen sok idős ember hal bele csak abba, hogy a beteg unoka meglátogatja influenza szezon idején, ő maga pedig kórházba kerül tüdőgyulladással és nem tudja legyőzni. Nem összehasonlítom a két betegséget, csak azt akarom mondani hogy eddig is vigyázni kellett, most egy kicsit jobban. Ha minden szabályt bezartasz nem lesz baj.

2020. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek, amiket írtatok, már azzal sikerült egy kis lelket önteni belém. Azóta kicsit jobban vagyok, bár igaz, hogy nem teljesen, de hát, amíg ez a helyzet fennáll, senkinek sem könnyű, ezt tudom.
2020. ápr. 15. 22:04
 9/12 anonim ***** válasza:
minden rendben lesz!!!:)
2020. ápr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beteg vagy, főleg, ha már ilyen előzmények volt.

Szóval, amint lehet keress valami pszichomókust.

Addig meg szedegessél Valériánát, csak gyógyfű, semmi ártalmas anyag.

Nekem bejött, általános stressz ellen, ami más okból volt.

Én 25-6 körül voltam ilyen depiben néha, bár se járvány, se baj nem volt.

Elkeserített, hogy már csak a meló, még a felnőtt élet marad, és az rémesnek tűnt!

Így, a vége felé még azt látom, hogy egyre csak jobb és érdekesebb.

Szerintem sokaknak tör rá néha ez a megfoghatatlan kétségbeesés.

Vigyázz magadra, csak egy van belőled!

2020. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!