Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A magasabb Kálium-szint tud...

A magasabb Kálium-szint tud nagy gondot okozni?

Figyelt kérdés

és mivel járhat még együtt? olvastam az inzulint is esetleg, de szóval mit okozhat összességében?


érték: 6,2, és tény, hogy nagyon vacakul voltam, fejfájás, verítékezés, izomgyengség.


ezt tudja a magasabb K okozni?

(a szomszéd gyorsan vett vért tőlem, mert nyilván a mostani helyzetben a fene se akar mentőt hívni).

Tud nagy gondot okozni vagy nem vészes még?

köszönöm


2020. ápr. 2. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Határozottan igen. A magas kálium mindenkinél ilyet okoz.


Én veseelégtelenségben szenvedek. Nekem különösen kell rá figyelni. Nem működik a vese, így nem ürül ki a szervezetből. Eléggé otthon vagyok a témában, több éve küzdök ezzel.


A káliumnak 5,1 a felső határértéke. 6,2-nél már simán jönnek a fent leírt tünetek.


Legveszélyesebb az izomgyengeség. A szív egy nagy izom. Nehezen viseli. Könnyen lehet ritmuszavar. Rosszabb esetben hirtelen szívmegállás. Hallottuk már ezt halál okaként a művese kezelésen...

Nekik persze ennél magasabb volt, de nagyon kell vigyázni.


Veseelégtelenséget is okozhat. Vagy a jele is lehet.


Van valami ismert betegséged?


Kerüld a magasabb káliumtartalmú ételeket. Csonthéjasok, hüvelyesek, zöldség, gyümölcs.


Van egy gyógyszer, Resoniumnak hívják. Leköti a káliumot, nem szívódik fel. CSAK orvosi utasításra szabad használni.

2020. ápr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi, hát ez az h nem jöttek rá, a mostani helyzetben pedig ugye minden áll.


az a baj h alapból tök normális a K-szint, de vannan napok, amikor rejtélyes okból egyszer csak megugrik, és vagy órákra vagy akár napokra is magas marad. és hát borzalmasan vacakul vagyok, volt már összeeés is, de sokszor teljes KO, csak utólag mondják, h mi volt velem, én semmire se emlékszem, aztán amikor egyedül vagyok, az se kizárt h eszméletlen is vagyok egy darabig, mert kiesik pár óra telejsen.


köszi megnézem ezt a gyógyszert, de amúgy különösebb ismert betegségem nincs, és őszintén, már elég, h évek óta se jutnak semmire. ha most 6,1-6,2 volt az érték, akkor bele se merek gondolni, mennyi lehetett, mikor összeestem vagy éppen alig voltam tudatomnál és nem tudtam felálllni se az izmogyengeségtől.


de és mégis mennyi az az érték, amelytől már nagy gond lehet? bár végül is minek tudom, nem megyek vele semmire, max tényleg jó lenne valami módszer, amivel ilyenkor gyorsan le tudom vinni. állítólag egy ampulla furosemid gyorsan segíthet, valahol olvastam, de nem 100%-os megoldás.


nálad milyen vesebetegség van? eddig ilyenről nem tudtam ...

2020. ápr. 2. 20:09
 3/5 A kérdező kommentje:
és nálad még valami más értéket is összeborít vagy csakis a K magas?
2020. ápr. 2. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valami tanácsot legalább kaptál?


Van tápanyag táblázatod?


Véletlenül nem emlékszel mit ettél amikor gyenge voltál?


Bőrviszketés?


A labor amit levett a szomszéd?


Foszfor érték? Gfr vagy eGfr érték? Kreatinin?


A káliumot illetően már a 7-8 is nagyon magas. De ismerek olyat is akinek volt már 9 is és még él.


A vesebetegség az csendes gyilkos. Általában hirtelen fordul rosszra.


Nekem fehérje volt a vizeletemben. Így kezdődött. Aztán fél év múlva már életben tartó dialízis kezelésre volt szükségem. Ez azóta is tart. A betegségem nevét most pontosan nem tudom megmondani, de nekem sem tudják ez mitől lett.


Gyorsan levinni a káliumot csak dialízissel lehet. Ez magyarul a művese kezelés. Erről mesélek részletesen, ha kéred.


Megelőzni kellene a magas kálium szintet. Az étkezésre kell figyelni. Ezzel lehet a legjobban befolyásolni.

2020. ápr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

fogalmam nincs mit ettem, de az tény, hogy mindig evés után leszek rosszul. vizelet rendben, vesefunkció rendben, minden más rendben. egyedül a magnesium megy olykor a minimum alá, más oké.


nem tudod, milyen értékeketz érdemes még nézni a vérképben, amelyek ilyenkor el szoktak tolódni? mert megint volt egy és megint van lévett vér, de mit érdemes megnézetni ami összefüggésben lehet a K-szinttel?


és oké, kereslek privátban is ha nem baj

2020. ápr. 2. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!