Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Apu ma jelezte, hogy lefekvés...

Apu ma jelezte, hogy lefekvés közbe elszédül. Anyu úgy írta le, hogy a szemének a mozgása nem függ össze a testének mozgásával. Apu szerint nem is lát közbe 5 másodpercig tart kb az egész. Mi lehet?

Figyelt kérdés
Orvoshoz már biztos hogy megy.

#betegség #érrendszer #stroke #egyensúlyúságát
2020. ápr. 3. 19:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Többször is volt. Azt mondta mint a sima szédülés, kettős látása nem volt.
2020. máj. 15. 10:18
 12/15 anonim ***** válasza:
Vérnyomás vagy cukor is lehett.
2020. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
De amire anyud gondol az szerintem szemtekerezgés, vagyis nystagmus. Az olyan szédülésnél szokott lenni, aminek van iránya (vertigo). Valóban lehet stroke jele, vagy bppv. Orvos lássa!!!!
2020. máj. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Mai nap anyu mondta, hogy volt már hasonló,annó akkor amikor lambériáztak és felfele dolgoztt, közbe elszédült, hasonlóan ahogy leírtam. Akkor kivizsgáltatta magát és arra jutottak, hogy el van meszesedve neki a nyakánál az ere (anyu elmondásából így vettem ki). Lehet ez az megint?

Testalkatát nézve el van hízva(kb 130 kg kb 187 cm re ). Fogyás segíthet a helyzetén, illetve meszesedés okozhat ilyet.?

2020. máj. 15. 22:32
 15/15 anonim ***** válasza:
Igen okozhat. Viszont a stroke lehetősége miatt ilyenkor mindig érdemes megnézetni. Visszafordítani már nem lehet a folyamatot. Mozgással, egészséges étrenddel, esetleges dohányzás abbahagyásával, koleszterinszintet csökkentő gyógyszerrel stb. lassítani lehet rajta, hogy ne legyen maradandó károsodás vagy olyan mértékű szűkület, meszes felrakódás az ereken, amit műteni kell.
2020. máj. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!