Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy napi 1,5-2 l folyadék (víz) fogyasztása mellett napközben gyakorlatilag nincs vizeletem? Reggel felkelés után elég sok van, utána egész nap semmi. Nem érzem, hogy kell vagy max. Egyszer elmegyek, de szinte nincs vizetem.

Figyelt kérdés
Januárban előfordult hasonló egy lázas-hányós fertőzés után, ami egy napig tartott. Egy hétig alig volt vizeletem, még reggel sem és narancssárga volt. De akkor egy-két napig gyakori ingerem is volt. Találtak vért és gennyet a vizeletben, azt mondták, homok és fertőzés. (Igazolt veseköves vagyok tavaly nyár óta.) Kaptam antibiotikumot (egy adagos), néztek vesefunkciót, tökéletes.Következő vizelet minta negatív. Addigra megszűntek a panaszaim, kb.egy hét volt az egész. Februárban ismét néztek vesefunkciót, mert műtétem volt március elején (epekő miatt). A műtét utáni nap még rendesen volt vizeletem, aztán megint szinte semmi, reggel se. A színe normális. Azóta eltelt 4 hét. Reggelente már normális mennyiségű a vizeletem, de napközben szinte semmi. Pedig 1,5-2 l víz megvan, plusz gyümölcstea néha. Volt egy-két nap,amikor nem sokszor voltam, max.2-szer napközben, de tudtam normális mennyiséget és színt pisilni. De alapvetően semmi, nem is érzem, hogy kell mennem. Nem dagadnak a lábaim, nem vagyok ödémás. Tud valaki segíteni? Nagyon félek, hogy gond van a vesémmel.
2020. ápr. 3. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor elraktározza a szervezeted a vizet. De amúgy nem ártana egy vese vizsgálat UH vagy vérvizsgálat és vizelet.
2020. ápr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem veseelégtelenségem van. Otthon vagyok a témában...


Deréktájon, hasadon sincs víz?

Vannak esetek amikor a has kezd el feltelni vízzel.


Általában 4-5 alkalommal megy pisilni naponta egy egészséges ember.


Laboreredményen bármilyen más eltérés volt?

2020. ápr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es! Nem volt semmilyen eltérés a laboreredményemben. Nehezen tudom megállapítani,hogy a hasamon van-e víz. Olyan alkat vagyok, hogy egy kis hasm mindig volt, akkor is, amikor túl alacsony volt a BMI-m. Soha nem volt lapos hasam. A műtét előtti és utána folytatott dieta miatt 9 kg-ot fogytam, de egy kis hasam maradt. Kipróbáltam, hogy be tudom húzni, ezért gondoltam, hogy nem víz. Általában 2 palack vizet iszom naponta, 0,75 l-es palackból. Egyszer, mikor 3 palackkal ittam, akkor tudtam rendesen pisilni. A napi vizelések számába a reggeli is beleszámít? Mert úgy megvan 4 alkalom. Reggel általában elmegyek 2-szer, ekkor rendes mennyiségű vizeletem van, majd napközben 1x és este 1x mostanában. Korábban napi 6-7 alkalommal voltam a reggelit és az estit is beleszámítva.
2020. ápr. 4. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Értem. Szerintem is kellene egy hasi ultrahang. Főleg vese és húgyhólyag. Szerintem a vesekő is hozzájárul ehhez.

Nekünk azt mondták az ambulancián, hogy annyit igyunk egy nap, amennyi jól esik. Persze mióta leálltak a veséim ez már nem így van...


Annyit még megtehetsz, hogy leméred a vizeleted mennyiségét. Mondjuk reggel 9-től, másnap reggel 9-ig. Figyeld mennyit ittál. Közel ugyan annyi vizeletnek kell lenni. Légzéssel és izzadtsággal is távozik valamennyi folyadék...


Aztán, ha valahol tudsz, csináltass teljes labort. Vér vizelet. Lehet, hogy most nehéz lesz a veszélyhelyzet miatt. Urológus és nefrológus biztos tudna ennél többet is mondani.


Én ezeket tudom javasolni.

2020. ápr. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 4. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!