Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2-es típusú cukorbeteg vagyok...

2-es típusú cukorbeteg vagyok ti mit szoktatok enni és hányszor naponta hogy alacsony legye a cukrod?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 3. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenevő maradtam, egyedül az étkezések és a bevitt cukor mennyiségét csökkentettem kb. felére. Gyógyszeresen 5.3-6 között van a terheletlen cukorszintem. (Gyógyszer nélkül 11 fölött volt, illetve a korábbi gyógyszerrel 9.)
2020. ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem érdekel túlságosan a dolog, különösen azóta nem, amióta az új háziorvoson rávett, hogy szedjek Merckformint. Szedtem 2 évig, mialatt 25 %-ot esett a hemoglobin szintem (enyhén a vörösvérsejt szám is), a vas érték meg olyan alacsony lett, hogy rémüldözött a háziorvos, miközben a hemoglobin esést észre sem vette. Alig bírtam feljönni a lejtőn a lakásunkig. Abbahagytam a Merckformint és fél év elteltével már újra kaptam levegőt lejtőn felfelé is. Igaz, közben elkezdtem szedni krómtablettát meg más kiegészítő bogyót. Valójában 8 mmol körül volt a vércukor érték, amikor elkezdtem a Merckformint és 10 mmol, amikor leálltam vele, tehát még a vércukor értéket is rontotta. Sajnos most idén már nem tudtam elmenni vércukor mérésre, mert pont a laborvizsgálat időpontjára szűnt meg az általános ellenőrzés, mert ugyebár nem vagyok sürgős eset.

Akkor eszem, amikor éhes vagyok, viszont most decembertől rengeteg narancsot eszem (mert olcsó), naponta akár 1 kg-ot is. A pékárut valóban mérsékeltem vagy 3-4 éve, de amikor nagyon éhes vagyok, akkor vagy kenyeret vagy narancsot. A vércukor mérésről is leszoktam, mert ezek a saját mérésű készülékek szerintem megbízhatatlanok, az eredménnyel meg úgysem tudok mit kezdeni.

2020. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azon van a hangsúly hogy naponta hányszor és mit esztek? Pl hány zsemle fér bele naponta és milyen felvágottat egyek? Ha ezt megválaszoljátok akkor már segítettetek!
2020. ápr. 3. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Reggelire többnyire 3,5 deci tejeskávé laktózmentes, koffeinmentes kávé (Caro), egy csapott teáskanál mézzel, 3 db. sós sütemény. Napközben egy gyümölcs (alma, körte, banán, stb), ebédre többnyire csak egy fogás (egy tányér tartalmasabb leves, vagy valami zóna adag), délután gyümölcs, este egy kis zsemle vajjal különféle felvágottal. Napközben is iszom időnként egy-egy 2,5 decis tejeskávét.


A kézi műszerem eredménye nagyjából fedi a laboreredményeket. Napi 2 x 1 Janumet-et és fél Diaprelt szedek már vagy 8 éve. A laboreredményeim jók.

Már nem emlékszem, mit szedtem korábban, de egyre feljebb ment a vércukrom, akkor váltottam.

2020. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na itt "mindenki" 66 %-os. A 1-es és 4-es voltam.
2020. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyel arra hogy mit NE egyel. Amibe aspartam (E951) van az nagyon veszelyes !!! Az aspatramnak a cukor tartalma 200 szor nagyobb mint a zaharin-e (cukor) viszont az izze nem edes ! A cukorbetegsegek 98% - at az aspartam okozza ! Ez teny !!! Amiben van izfokozo es sok E azokat keruld. Napi 4000-6000 nemzetkozi egysegnyi D vitamin segithet !
2020. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!