Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb 2 hete folyamatosan felkele...

Kb 2 hete folyamatosan felkelek éjszaka pisilni, állandóan szomjas vagyok, a tenyerem és az ujjaim jéghidegek, mégis izzadnak, ilyenkor az ujjbegyeim zsibbadtak, néha a lábam is elzsibbadnak, normál étkezés mellett 5 kilót fogytam. Cukorbeteg lennék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Cukorbetegség?

2020. ápr. 5. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáltasd ki innen nem tudjuk megállapîtani.


Nem tudom mennyire nehéz most bejutni az orvoshoz gondolom nem könnyű.

Egyébkènt nekem is megvannak ugyanezek a tünetek es en elmeletileg nem vagyok az, de en csak 18 eves vagyok es nincs is ra hajlamom.

Mindenesetre pár hónapja elkezdtem edzeni és diétázni

Jobban érzem magam bár még mindig sok vizet iszom meg a többi. Attól függetlenül hogy most ki tudod-e vizsgáltatni magad és hogy mi lesz az eredmémy érdemes kicsit egészsègesebben élni. Én nagyon megijedtem tavaly októberben és kiderült hogy nem vagyok az, mégis odafigyelek azòta mert bármit hozhat a jövő. Olyan ez mint a dohányzás. Általânosságban tudod hogy nem jò de abban a pillanatban amikor ép rágyùjtasz vagy épp zabálod a csokit nem jut eszedbe. De amikor már beteg leszel késő lesz változtatni.

2020. ápr. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?


Hány kiló?


Milyen magas?


Vérnyomás?


Ismert betegség?


Pl a bokádon van ödéma?

2020. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 20 éves vagyok 170 centi és kb 72-74 kg, a vérnyomásommal nincs probléma, a mostani frontok miatt néha kicsit magasabb a pulzusom, de frontérzékeny vagyok. Nincs semmiféle ismert betegségem.
2020. ápr. 5. 22:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs esetleg egy cukorbeteg ismerősöd, akit meg tudsz kérni, hogy mérjétek meg a cukrodat? Csak egy kis szúrás az ujjbegyedbe, és már lehet is mérni, pillanatok alatt megvan.

Mennyire száraz a levegő ott, ahol alszol? Attól is lehetsz szomjas, a sok víztől meg lehet járkálni pisilni, illetve a hőingadozás is beleszólhat a gyakoribb pisilési ingerbe (nemrég még mínuszok voltak, most meg már 20 fokok).

2020. ápr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a cukorszintedet. Valamelyik ismerősödnek, szomszédodnak biztos van cukormérője. Patikában lehet kapni olcsón pár ezer Ft-ért. Patikában megmérik, ha kéred. Telefonon érdeklődj, hogy melyik patikában van erre lehetőség? Reggel éhgyomorra kell megmérni. Ha a cukrod jó, akkor lehet idegtől is hasonló tünet.
2020. ápr. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyanús... kb minden tünet stimmel.


Mielőbb kérjél kölcsön cukormérő!


És reggel éhgyomri cukrot mérj. Ez nem játék

2020. ápr. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp mérni fogok! Még annyi, hogy mostanában nehezen alszom el, folyamatosan fáradt vagyok, néha rossz a közérzetem, valamint fáj a mellkasom, szerintem a gyomorsavam miatt. Szerintetek a kettő összefügg egymással?
2020. ápr. 6. 00:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, nálam is hasonlóak a tünetek, bár kb 2 éve voltam vér és vizeletvizsgálaton, akkor minden rendben volt. Veled mi történt azóta?
2022. nov. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mennyi vércukrot mértek, étkezés után 1.5-2 órával?


Mennyi volt a reggel, felkelés után (evés előtt) mért érték?


Ezek mondják meg, kell-e figyelni a cukorra a problémával kapcsolatban.

2023. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!