Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Most akkor melyik orvosnak...

Most akkor melyik orvosnak higgyek?

Figyelt kérdés

Elmentem egy szuro vizsgalatra ket hete hasi ultrahangra, a radiologus azt mondta van egy kis lepmegnagyobbodasom bar azt hazudtam elotte hogy puffadok. Azt mondta 150 mm, de nem erdemes vele foglalkozni max osszel csinaltassak egy verkepet. Egyebkent 2 honapja volt verkep vizsgalatom amire az orvos azt mondta hogy minden rendben van, annyi volt hogy a hematokrit tert el, 45-ig jo es nekem 45,7 volt illetve az mpv 11ig jo es nekem 12 volt. Mas elteres nem volt, max kozel a hatarertekhez meg ketto, az egyik a vorosvertest 4,2tol 5,2ig jo a hatarertek es nekem 5,1 volt illetve a verlemezke 150tol 400ig jo es nekem 158 volt. Bar ez az elmult evekben is a nagyon maximum 180 volt, mindig ingadozott, volt mikor 159,162,170 volt, most 158.

Ezutan a vizsgalat utan a haziorvosom azt mondta ne foglalkozzak vele mert minden ultrahangos orvos mashogy latja es egyaltalan nem jelentos elteres, teljesen normalis, magas is vagyok es nagyon vekony.

Elmentem egy ujabb ultrahangra, ahol semmit nem mondtam az orvosnak, azt irta a papirra hogy a lep nem nagyobb. Ra is kerdeztem direkt hogy a maj es lep nem nagyobb akkor? Azt valaszolta hogy nem, rendben vannak.

Megmutattam a verkepemet ezutan es azt mondta van egy kicsi verszegenysegem, egyek sok majat.

Valakinek valami tanacs, velemeny esetleg errol?

Ezelott ket, ket es fel evvel volt egyebkent hasi ultrahangom, ott sem volt megnagyobbodva illetve januar kozepen surgossegin voltam ahol tapintassal vizsgaltak meg, ott is az van irva hogy a lep es a maj nem nagyobb. Szerintetek?


2020. ápr. 7. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Alapszabály nálam: soha ne higgy egyetlen orvosnak sem. Mind sarlatán, sotoba és pénzéhes. Tönkretették az egész életemet.


Egyébként pedig mindig több orvoshoz meenj. Egynek soha nem szabad hinni - még Isten is hazudik.

2020. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy ugye voltam tobbnel is.

A haziorvosom szerint es az utolso radiologus szerint sincs problema viszont az elso azt mondta valamennyivel nagyobb(neki kamuztam azt hogy puffadok hogy ne nezzen hipochondernek)

Viszont januar kozepen surgossegis orvos fizikalis vizsgalattal is megnezett es azt mondta nem nagyobb, a haziorvos is azt mondta nincs problema, az utolso radiologus szerint nem nagyobb de egy volt aki szerint igen.

A haziorvos mondta hogy mindegyik radiologus mashogy latja viszont nincs baj.

Megis zavar hogy az az egy azt mondta es hogy mar evek ota annyira alacsony a trombocita szam.

Mondjuk mikor vert vettek elotte ket hettel beteg voltam es gyogyszert szedtem, idegeskedtem, nem keves alkoholt fogyasztottam(sajnos azota is bar mersekelten) es nem tudom hogy most mit csinaljak.

2020. ápr. 7. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Tönkretették az egész életemet."

Nem lehet, hogy te tetted tönkre a saját életedet, aztán utána másoktól várod a megváltást?


A 15 centis lép kicsit nagyobbnak számít, de nem feltétlenül betegség az oka, illetve a radiológuson is múlik a dolog. A vérképed teljesen rendben van. Az átlagértékek, amiket feltüntetnek, azok a populáció 95%.-ra érvényesek. Az, hogy éppen egyik másiknak a határán vagy, nem jelent semmit, nem 1-2 tizedes eltérések szignifikánsak, másrészről ha fél nappal később mérik, megint más értékeket kapsz, a haematokrit pl attól is függhet, mennyi vizet ittál előtte, trombocitádból meg szó szerint száz milliárdnyi képződik naponta, a 150 giga per litered teljesen jó, egy heametológus 10 felett nem is igazán foglalkozna vele, klinikai jelentősége is 50 alatt kezdődik.

Van amúgy valami panaszod is? Csak mert leírásod alapján már többször is mondták, hogy semmi baj veled, mégis itt aggódsz a teljesen normális értékeken.

2020. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi panaszom a hipoxhondrian kivul hogy oszinte legyek :)
2020. ápr. 7. 21:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent az elso radiologus irta csak le hogy 15 cm, a masodikhoz mikor mentem o nem irta a cm-t csak azt hogy nem nagyobb, direkt ra is kerdeztem es azt mondta nem nagyobb. O lenet hogy kisebbnek latta?
2020. ápr. 7. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
UH-s orvosnak ne higgy. Engem mindig teljesen beparáztattak mert előadták h ők mindenfele szervi problémához mennyire értenek és mar rögtön fel is állítják neked a diagnózist meg műtét meg stb.....majd mentem a szakorvoshoz és mondta h ezeket el kéne ásni, beszelnek össze vissza nulla tudással. Az a dolga h leírja mit lat pontosan az okot vagy hogy van-e probléma meg majd a szakorvos feladata megállapítani.
2020. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minek járkálsz orvoshoz, ha semmilyen panaszod sincsen?
2020. ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!