Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek? Melyik...

Ti mit tennétek? Melyik orvosnak higgyek?

Figyelt kérdés
A saját dokim a 12. heti uh-n vette észre , hogy a baba IV. agykamrájában egy 5,4 x8,9 -es tágulat van.Nagyon rám ijesztett azt mondta, hogy szerinte genetikai rendellenességre (Dandy Walker ) utal.Ezen kivűl minden értéke rendben.Genetikushoz küldött. Aznap mikor mentem a genetikára reggel még 1x megnézett , kicsivel kisebb lett a tágulat a többi értéke még mindig tökéletes.De szerinte még mindig szükség van méhlepény mintavételre. Utána menetem a genetikushoz (prof. állítólag nagy szaktekintély), aki számolgatott, nézegette a leletet, aztán annyit mondott , hogy szerinte nincs szükség mintavételre, mert az életkorom és egyéb tényezőket tekintve minimálisra csökkenthető az esély a genetikai problémára.Meg annyit mondott még, hogy ha genetikai lenne akkor lenne valami kísérő rendellenesség a magzatnál, ami nálunk nincs.Kérdeztem tőle, hogy akkor mi az a tágulat és hogy szerinte van e esély hogy egészséges a baba, erre csak annyit volt a válasz, hogy ő erre nem tud most választ adni! Én meg itt őrlődöm két vélemény között!!! :(
2012. jún. 8. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megcsináltatnáma mintavételt.
2012. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van rá módod menj el Czeizel professzorhoz.
2012. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
barátnőmnél is ugyan ez volt!! most 31hetes és semmi gond nincs csak feleslegesen idegesítették! Állítólag sok babánál van ilyen, legtöbbször az kismama nem is tudja és szerintem 12hetes terhesen korai ilyet kijelenteni...persze nem vagyok orvos, de én megnézetném pár hét múlva egy harmadik dokival!!
2012. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Méhlepény mintavételhez a genetikus vélemény kell és mivel ő úgy látja, hogy nincs rá szükség eszért nem veszik le!Azt mondta, hogy feleslegesen ne akarjam, hogy megszúrjanak! Czeizel prof-hoz szívesen elmennék, de szegedi vagyok és arra sajnos nincs lehetőségem, hogy utazgassak.Én is hallottam, hogy előfordulnak ilyen tágulatok és remélem nálunk is csak vaklárma volt, azért hétfőn én is elmegyek a genetikushoz uh-ra a magánrendelőjébe, mert a sima genetikai tanácsadáson itt szegeden nem csinálnak uh-t!(ami szerintem elég felháborító)
2012. jún. 8. 12:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is szegedi vagyok. Megírod, hogy ki a saját dokid és kiv olt a genetikus? Akár priviben is ha nem akarod itt.

Nálam is volt hasonló, csak a köldökzsinórnál láttak problémát, már majdhogynem be akartak tolni a műtőbe miss.ab-ra, szerencsére nem került rá sor, az én terhességem is olyan fiatal volt, hogy a dokik csak tippelgettek.

Azóta én orvost váltottam, 26 hetes vagyok és makk egészséges a kisfiam!

2012. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!