Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elszámoltam magam és elfogyott...

Elszámoltam magam és elfogyott az inzulinom, holnap írjak fel, apukámnak van metfrominja, beszedhetem, ér valamit!?

Figyelt kérdés

Ér legalább valamennyit?

Elég magas a vércukrom ha nem szúrom az inzulint.


2020. ápr. 8. 20:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%
Ne idegenektől kérdezd már meg könyörgöm, hanem orvostól. És ha hülyeséget mondanak? Bekómázol?
2020. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%

Ha 1-es típusú cukorbeteg vagy, akkor NE szedd be a metformint! Nem az a baj, hogy a sejtjeid érzéketlenek az inzulinra, hanem hogy nincs inzulin. Fokozhatja a diabéteszes ketoacidózist.


Viszont én azt tanácsolom neked, hogy ne várj holnapig az inzulinnal, a szakorvosi javaslatoddal együtt menj el a legközelebbi ügyeletre, és írasd fel! Ez nem olyan gyógyszer, mint egy koleszterincsökkentő, amit kihagyhatsz, ennek életveszélyes következményei lehetnek.

2020. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Orvos vagyok amúgy, előző voltam.
2020. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Az orvosom nme veszi fel a telefont!!

Ezért kérdeztem itt, tudtommal erre van az oldal.


Hirtelen más nem jutott eszembe, hívtam a háziorvosom, hátha tud tanácsot adni. Küldött smst, hogy vissza hív.. Na azóta is hív.

Köszönöm a tanácsokat, próbálom még egyszer őt hívni, aztán bemegyek az ügyeletre. Ha egyáltalán beengednek..

2020. ápr. 8. 20:43
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy a vírus miatt szar a helyzet, de veszélyben vagy az inzulin nélkül. Csak nem küldenek el.
2020. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Felhivtam őket.


Idézem "ez nem súlyos eset, magas a rizikója annak, hogy elkaphatja a kórházban a covid vírust és abba maga bele halhat, hiába fiatal, irasson inzulint a házi orvosával"...

Pedig elmondtam elég egyértelműen mi a gondom.


De nagyon sietősen rakta le a nő.

2020. ápr. 8. 20:53
 7/31 anonim ***** válasza:
44%

Mennyi a cukrod nélküle?


Holnapig lehet kibírod most már. Az a gond tényleg sokszoros a COVID kockázat jelenleg... és nagyon kockázatos az is ha elkapod... nem akarok számokat írni, de nagyobb a kockázata valószínűleg mint reggelig kihúzni inzulin nélkül.

2020. ápr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként sztem a háziorvos otthonról is fel tudná írni eReceptre, akkor az ügyeletes patikában is kiválthatod.


Ha nem akkor egy gyökér.

2020. ápr. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Most lett volna inzulin váltásom, mert ez nem vált be.

33,1 és inzulin értékkel kerültem kórházba ott ezt írták fel (Tresiba) és szóltam, hogy nem viszi le, vagyis de.... Csak nem egészen. Hanem 11ig, reggel 9es értékeket mérek. Napközben 10-15 körül. Akkor azt mondta a doki, hogy menjek hozzá április 10-en, de lemondta!!értitek.. Éljek ilyen magas cukorral!!


Tehát ha nem adom be, (bázisom van még, nincs gyakorlatom, nemtudtam meddig lesz elég, és én hülye nem figyeltem a gyorsan hatóból mennyi van) akkor nagyon fel mehet.. Nem tudom, hogy fogok ma így aludni.

A háziorvosom meg szerintem automata smst-t küld..

2020. ápr. 8. 21:09
 10/31 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok hogy ne legyen baj. Az meg akivel beszéltél, hát elég gyökér volt...
2020. ápr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!