Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Baj, ha túl gyorsan alvás a...

Baj, ha túl gyorsan alvás a verem?

Figyelt kérdés

Nagyon megvagtam a kezem, elég mélyen és hosszan.

1 percig ömlött a vér aztán hirtelen elallt.

Mire a kórházba értünk oda száradt vér darabok voltak a sebben.


Az orvos azt mondta túl gyorsan alvad a vérem, ilyen vágás esetén még vérezni kellett volna a sebnek.



Magas a vérnyomásom, lehet h amiatt van? Érdemes ezt kivizsgalni!??


2020. ápr. 8. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen egyértelmű. Orvos mondta, hogy gyorsan alvad. És igen komoly bajt okozhat pl vérrögök.
2020. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha az orvos is megjegyzést tett rá, akkor valószínűleg komoly a probléma. Lehet, hogy jóideig nem lesz miatta semmi bajod, de idővel gondot fog okozni, ha nem kezeled. Trombózist okozhat, az agyadban is keletkezhet vérrög, aminek nem lesz különösebb előjele, hanem egyszercsak meghalsz vagy lesérül az agyad és zombi leszel.
2020. ápr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az orvos miért nem mondta el ezeket, ha látja, hogy baj van?


Holnap felhívom a házi orvosom.

2020. ápr. 8. 22:54
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez probléma, de gondolom, ha orvos ezt mondta, akkor ki is vizsgálja.
2020. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Milyen orvos vizsgálná ki kedves utolsó, talán a sebész?


Amúgy kérdező én is vágtam már el jó mélyen a karom belső felét, nem ömlött órákig a vér, pláne ha elszorítja az ember mint minden ahogy a józan ész szolgálja! Amúgy háziorvosnál majd kérsz vérképet - majd a járvány után, most nem igazán érnek rá ilyesmire - s ott a trombocita értéke lesz érdekes.


[link]

2020. ápr. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Persze, miért ne kérhetne egy sebész vérvételt? Vagy miért ne írhatná rá az ambuláns lapra, hogy ez kivizsgálást igényel? Tovább is utalhat haematológiára is akár, ez nem játék, trombózis, embólia veszélye fennállhat, és ő meg csak úgy hazaküldi semmi nélkül?
2020. ápr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ugyan erre gondoltam... Hogy küldhetett haza így?

Beszarat aztán aludjak nyugodtan..?

2020. ápr. 8. 23:20
 8/15 A kérdező kommentje:

5#

Sehol(!)nem írtam órákat, a kórháztól 5 percre élek. Autóval ennyi sem..

És azzal hoztak be, de mire cipő került a lábamra elallt a vérzés.

Mire a kórházba(nem orvos keze alá, mert az plusz negyed óra volt majdnem..... ) értem már oda tapadt vagy száradt darabok voltak rajta...

2020. ápr. 8. 23:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Talán mert nem eszik olyan forrón a kását???
2020. ápr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy verhigitot irnak majd fel, miutan kivizsgaltak, mert ennek sulyos kockazatai vannak.
2020. ápr. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!