Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy álljak át gyorsan alvás...

Hogy álljak át gyorsan alvás ügyben, ha több műszakos vagyok?

Figyelt kérdés
Nekem vagy korán, kb. 4-kor kell kelnem, vagy a másik műszakban 10-re érek haza. Akkor általában 11-kor fekszem le. Ha többször kell korán kelnem, már felébredek akkor is pár napig korán, mikor nem kellene korán felkelnem, napokig eltart, mire ez megszűnik. Hogy szüntethetném ezt meg?

2018. jan. 19. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezt vagy megszokja a szervezet magától vagy nem, de erőltetni nem lehet.
2018. jan. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megszokni. Viszont van melatonin tartalmú "gyógyszer", ami a legtöbb embernek segít hamar elaludni. Bár azt hiszem neked nem ezzel van bajod.
2018. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A váltott műszak sajnos ezzel jár. Mire átáll a szervezeted már megint más múszakba mész. Én több mint 30 évig dolgoztam így, elég is volt bőven. Mikor éjszakás vagy akkor fordíts arra elég időt, hogy pihend végig a 8 órát. Ereszd le a redőnyt és pihenj vízszintes helyzetben akkor is ha nem alszol. Megágyazott ágyba, pizsamában feküdj le. Amikor nappalos vagy és este nem tudsz elaludni akkor is maradj nyugton, ne kelj fel, ne kapcsold fel a villanyt se. Pihenj! Jót tesz ha megtanulsz relaxálni. Segít leereszteni a felgyülemlett stresszt, megkönnyíti az elalvást. Altatót, nyugtatót nem használtam soha. Nagyon könnyű rászokni
2018. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!