Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek mi bajom van?!

WoundedViolet kérdése:

Szerintetek mi bajom van?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Mostanában rettenetesen álmos vagyok, hiába aludtam eleget, mozogtam, voltam levegőn, olyan mintha ugye felkelek és pár órát még gépezek de érzem, hogy dőlnék vissza az ágyba. Arra is figyelmes lettem, hogy ütés szerű zöldes lila foltokkal vannak tele a lábaim, egyszer feltűnik nagyobb lesz utána eltűnt, majd felbukkant egy másik teljesen máshol persze megesküszöm, hogy nem vertem be főleg azokon a helyeken. Volt amikor egy 10 forintos pénzérme nagyságúra nőtt először zöld volt aztán lila. És volt amikor több zöld folt volt ugyanazon a lábon. Ma ráadásul a semmiből véreset hánytam. Véres volt a zsepi ahogy a számhoz tartottam és köptem utána, meg a nyálka is. Soha nem hánytam véreset. Ezek a tünetek összefügghetnek, lázam még nem volt max is hőemelkedésem 37.0. ami tegnap volt. Köhögni nem köhögök, orrom se folyik csak ezek vannak. Volt már valakinek ilyen? Orvoshoz ugye most nem lehet eljutni. Mihez kezdjek, mert már aggasztanak a tünetek, sőt már anyámat is. Ja és néha hidegrázásom is van, pedig nincs is hideg. Álmosság, fáradékonyság, véres hányás, ütés szerű foltok. Googleban nézegettem kicsit, de nem találtam passzolót, meg ugye tudjuk, hogy ez nem a legjobb a diagnosztizálásra. Mit gondoltok mi bajom, lehet? Vagy lehet nincs is semmi csak random vannak ilyen kis tüneteim? 22L.



2020. ápr. 9. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A véres hányás miatt menjetek sürgősségire!


Én valami vérképzőszervi gondra gondolnék. Legalább hívjátok fel a sürgősségit!

Majd írd meg, mit mondtak!

2020. ápr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp menj orvoshoz. Ha romlik az állapotod akkor hívj mentőt.


A fáradékonyság, aluszékonyság lehet a vérszegénység tünete is. Ez összefügghet azzal, hogy véreset hánytál. Ez pedig azzal, hogy gyomorfekélyed van. Így veszíted a vért. A fekély okozhat gyulladást.


Sötét széklet nem volt? Ez is vérre utal.


Gyomorsav, szénsavas üdítő/víz, stressz?

2020. ápr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nos a székletemet nem vizsgáltam meg eddig, de mostantól fogom. Mostanra kicsit jobban lettem de eléggé lesápadtam. Ha holnap is visszajön a hányás akkor hívunk orvost. Mert eléggé összefüggőek ezek a jelek. Más egyéb tünetei nincsenek ezeknek a betegségeknek amiket mondtatok?
2020. ápr. 9. 20:18
 4/16 anonim ***** válasza:

2# vagyok.


Gyomorfájás előfordulhat. Nekem mondjuk pont nem fájt mikor fekélyem volt. Gyulladás is kialakulhat. Többször mérd a testhődet. Ha tartósan sápadt vagy az is jelzi a vérszegénységet.


Azért, ha ez még tart pár napig, mindenképpen orvoshoz kellene menned(én már most mennék). A súlyos vérszegénység nagyon veszélyes. Ezt egy vérvételből kb 1,5-2 óra alatt kiderül, ha sürgősbe adják fel.

Jól és gyorsan kezelhető.

Ha a fekély meggyógyul akkor a véred is helyreáll.


Hozzáteszem, hogy csak találgatok a leírtak alapján. Ehhez vizsgálatok kellenek. Én ezekre gyanakszok.

2020. ápr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor tényleg kéne egy vérvétel, abból sok minden kiderülne. Sztkba menjek vagy egyenlőre elég lenne csak a háziorvost ha felhívnánk? Nem fog elküldeni a fenébe, hogy ezek nem annyira vészes okok vagy ilyesmi?
2020. ápr. 9. 22:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A véres hányás szerintem elég ok lesz. Persze a többi tünetedet is mond el neki.
2020. ápr. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Mindenképp. Soha nem hánytam véreset, meg is ijedtem. :O

Meg ez a folyamatos álmosság, hiába alszok is.

Meg a véraláfutások...

2020. ápr. 9. 22:48
 8/16 A kérdező kommentje:
A hőmérsékletem is eléggé ingadozik. Általában 36.4 szokott lenni de mostanában 36.7, tegnap 37.0. 36.8- Korábban mindig 36.4 és 6 között szokott lenni de most ingadozik...
2020. ápr. 9. 23:37
 9/16 A kérdező kommentje:
Még egy tünet, pár napja 55 kg voltam ma viszont visszafogytam 50re..Úgy hogy kb semmit nem csináltam és úgy ettem ahogy szoktam. Eléggé meglepődtem :O
2020. ápr. 10. 09:57
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja és reggel mértem a lázam sima 36.4. volt most pedig 36.7. Ennyire ingadozik--
2020. ápr. 10. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!