Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A Fosfomycin Exeltis 3g...

A Fosfomycin Exeltis 3g granulátum-ot egy adagban kell bevenni?

Figyelt kérdés

A dobozban egy darab tasak volt, ami 8 grammos. Azt írja, hogyha kihagytam egy adagot, akkor vegyem be amikor eszembe jut (éhgyomorra, lehetőleg lefekvés előtt).


Akkor nem 3 grammot kell kimérni, hanem egyszerre kell bevenni az egész tasaknyi port egy pohár vízzel? Az orvos csak egy dobozzal írt fel, amiben csak egy tasak volt. Ezek szerint egy adag egy komplett doboz? hogyha én 4 napig szedném, akkor ahhoz négy dobozzal kéne vásárolnom?


2020. ápr. 9. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:

a hatóanyag 3 g, az össztömeg a teljes zacskó tartalma

az egy egyadagos antibiotikum

nem kell 4 napig szedni

2020. ápr. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha elfelejtette bevenni a Fosfomycin Exeltis 3 g granulátumot


Ha elfelejtett bevenni egy adagot, amint eszébe jut, vegyen be egyet.

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására."

2020. ápr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Azért, mert jobban érzi magát, ne hagyja abba a Fosfomycin Exeltis 3 g granulátum szedését. Fontos, hogy ezt a gyógyszert addig szedje, ameddig kezelőorvosa előírja, másként a problémái visszatérhetnek."


Nem értem ezt a "8 gramos tasakot" -hogy lehet ezt 3 gramos adagokban bevenni? Mivel méred ki a 3 gramot? Elvileg 10 db tabletta.

2020. ápr. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy adag. Akkor lehet több adag, ha az orvos többet ír fel.

Az egész zacskót oldd fel és idd meg.

2020. ápr. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2020. ápr. 10. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!