Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőgyulladásra felírt az...

Tüdőgyulladásra felírt az orvos 4 féle gyógyszert, ezeket be lehet egyszerre venni? Vagy milyen időközönként? (antibiotikum, fluimucil granulátum, algopyrin 500mg, köhögéscsillapító)

Figyelt kérdés
a köhögéscsillapítót tudom, hogy este. Az antibiotikumot 1X minden nap, azonos időben. De a másik 2? Nem zavarják egymás hatását? És a fluimucilt forró vízben kell feloldani? Az algopyrin után vagy előtt vegyem be, mennyi idővel? Köszönöm szépen, nagyon kétségbe vagyok esve!
2015. jan. 3. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia :-)

Miért vagy kétségbe esve?A használati utasításukat elolvastad már?

2015. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, miért nem kérdezted dokitól???
2015. jan. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mert a dokinál az ember azt sem tudja, hova kapja a fejét, annyi mindent mondanak :-))) De a patikában is nyugodtan meg lehet kérdezni ezeket, sőt, a legegyszerűbb megoldás az, amit én most csináltam: Google a barátunk - egyszerűen beírtam a Fluimucilt:


"A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

A Fluimucilt nem szabad köhögéscsillapítókkal együtt alkalmazni. A köhögéscsillapítók túlzottan elnyomják a köhögési reflexet, így a beteg nem tudja felköhögni a Fluimucil által elfolyósított nyákot, ennek következtében veszélyes váladék-felhalmozódás következhet be, ami légúti fertőzést és hörgőgörcsöt eredményezhet.

Ha az orvos antibiotikum kezelést is előír (penicillin-származékok, cefalosporinok, tetraciklinek, aminoglikozidok, makrolidok és amfotericin B), a kétféle gyógyszert nem szabad egyidejűleg bevenni, mert egymás hatását csökkenthetik. Legalább 2 óra teljen el az antibiotikum és a Fluimucil bevétele között.

Az aktív orvosi szén adása csökkentheti a Fluimucil hatásosságát.

A Fluimucil oldatba nem ajánlott más gyógyszert belekeverni.


Nitroglicerinnel egyidejűleg alkalmazva annak értágító hatását felerősítheti és jelentős vérnyomás csökkenés következhet be. Ezért a nitroglicerin és acetilcisztein együttadásakor a vérnyomás szigorú ellenőrzése javasolt."


Remélem, tudtam segíteni :-))

2015. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rajta van a Fluimucil tájékoztatóján, hogy legalább 2 óra teljen el a két gyógyszer bevétele között, ha antibiotikumot is szedsz. Forró víz biztosan nem jó, szerintem szobahőmérsékletű vízben.

Az antibiotikumot pl mindig dében beszeded, a köptetőt meg reggel és délután.

Amúgy a tájékoztatóban az is benne van, hogy :


"A Fluimucilt nem szabad köhögéscsillapítókkal együtt alkalmazni. A köhögéscsillapítók túlzottan elnyomják a köhögési reflexet, így a beteg nem tudja felköhögni a Fluimucil által elfolyósított nyákot, ennek következtében veszélyes váladék-felhalmozódás következhet be, ami légúti fertőzést és hörgőgörcsöt eredményezhet. "


Így aztán nem értem, hogy miért írt fel neked a doki estére köhögéscsillapítót.

2015. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Algopyrint nem csak akkor kell beszedned ha magas a lázad?
2015. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy nem egyszerre írta fel a kettőt, tehát nem úgy értette az orvos, hogy a Fluimucilt is vegye be este, + a köhögéscsillapítót is, hanem a Fluimucilt (gondolom) napi 2x, tehát reggel és délben kell bevenni, a köhögéscsillapítót pedig este. Addigra kiürül a Fluimucil, és nyugodtan beveheti a csillapítót. A lényeg, hogy napközben felszakadjon a váladék, de azért nem árt, ha aludni tud éjszaka.


Jobbulást!

2015. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ejjel annyira kohogok, hogy majdnem megfulladok

Koszi nektek a segitseget, azert vagyok ketsegbe esve mert meg sosem szedtem gyogyszert, most meg rogton 4et kell

2015. jan. 3. 14:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Szedd be a Fluimucilt reggel és délben, az antibiotikumot délután, mindig azonos órában, a köhögéscsillapítót pedig este. Algopyrint csak ha lázas vagy, de csillapíthatod másképpen is a lázad.
2015. jan. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
az antibiotikumot mar 2 napja delelott 11kor veszem be, lazas is vagyok igen, meg az gyulladascsokkento, es azert is kell az algopyrin
2015. jan. 3. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:

A köptető és a köhögés csillapító ütik egymást, veszélyes, így egyszerre a kettőt soha! Nekem azt javasolták, hogy reggel köptető, este köhögés csillapító, hogy tudjak pihenni. Én hosszúhatású ACC-t kaptam direkt, így arra már gond nélkül be lehetett venni este a köhögéscsillapítót. A fluimucilt ilyen szempontból nem ismerem.

Az antibiotikum és a köptetők is ütik egymást általában, ott is 2-3 órát kell tartani. Ott nincs veszély, csak egymás felszívódását gátolják.

Én lázcsillapítót csak akkor szedtem, ha lázas voltam.

2015. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!