Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetet mi az igazság?

Szerintetet mi az igazság?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondjak, hogy idősekre és krónikus betegekre veszélyes a vírus, de én vagyok benne biztos, mert ha pl. Olaszországot vesszük rengeteg halottjuk van, és nem hiszem, hogy az a több ezer halott csak idősekből vagy krónikus betegekből tevődik össze. Szerintetek?
2020. ápr. 10. 12:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
10-es válaszolóvak egyetértek az influenza kapcsán. 2013/2014-2016/2017 időszak között influenzaban 68000 ember halt meg... Az olaszok fogékonyabbak valamiért - erről is van tanulmány.
2020. ápr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

#10 És megjöttek a "dimplomázatlan orvos" kategóriájú válaszolók. :D


Először is: én nem állítottam, hogy tény, amit gondolok. Tőlem ez távol áll. Ezért is használtam a "szerintem" szót. Ha valaki ezt a szót használja, akkor a véleményét szeretné elmondani, nem pedig tényeket közölni.


Másodszor:a Soros-kampánnyal csak addig voltam "elfoglalva", amíg elmúlt tőle a röhögőgörcsöm, és ezzel egyidőben a sírógörcsöm is, amiatt, hogy ezt a XXI. században bárki is elhiszi. De hát Hitler is megmondta a Mein Kampf-ban, hogy egy propaganda akkor sikeres és hatásos, ha a társadalom legbutább, legműveletlenebb rétegében terjed el. Ez egy örök alapigazság.


Ami pedig az influenzát illeti, hát... én nem vagyok orvos, de SZERINTEM butaság összehasonlítani a kettőt. Az influenza évente több tízezer ember életét követeli, csak Mo.-n, de azt is tegyük hozzá, hogy már régóta jelen van az emberek életében. Ez a vírus viszont mindössze 3-4 hónapja ütötte fel a fejét, mégis 96 ezer emberéletet követelt eddig.

2020. ápr. 10. 16:54
 13/30 anonim ***** válasza:

Gusztustalan leszek, de még mindig kevés az áldozat. Az influenzához képest ez még mindig semmi.

Az ember elég barom. Zokszó nélkül beülünk egy autóba, pedig a közutakon naponta 3500 ember veszti az életét. Ha ugyan ezen áldozatszámú repülőgépbaleset lenne, azaz naponta 20 utasszállító zuhanna le, senki nem ülne repülőre. Az, hogy évente félmillió ember hal meg influenzába, senkit nem érdekel, de az, ha a tizede hal meg koronavírusba, akkor megáll az élet. Attól függ, mivel cirógatja a fülünket a média meg a hatalom, azzal foglalkozunk.

2020. ápr. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Influrnzaban pàrezer ember hal meg èvente itthon. Ez tèny.

Ha elengednénk a koronàt, akkor tobbtizezren halnànak meg itthon. Koztuk 5% ban azok akik 60 ev alattiak vagy nincs komoly alapbetegseguk. Ez is teny.

2020. ápr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ezek egyáltalán nem tények, csak felvetések, és nagyon is hibásak.
2020. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
#15 Szándékosan hangsúlyoztam, hogy nem tényeket, de mégcsak nem is felvetéseket, hanem a véleményemet mondtam el, és megkérdeztem, hogy más is így látja-e. De ha 100-szor feldobjátok ezt a "tény" cuccot, 100-szor le fogom írni ugyanezt! :)
2020. ápr. 11. 01:03
 17/30 A kérdező kommentje:
Oké, hogy influenzában is sokan halnak meg, de azért sokkal ennek sokkal nagyobb a halálozási rátája:a koronavírusnál 100 fertőzöttből 3 ember hal meg, az influenzánál pedig 1000-ből 1 beteg. Egyértelműen veszélyesebb.
2020. ápr. 11. 01:11
 18/30 anonim ***** válasza:
Tévedés, influenzánál nem igazán van olyan, hogy nem lesz beteg, csak hordozó, elkapja gyerek, felnőtt, idős, nő, férfi. Koronánál 80-90%-a tünetmentes, krónikus, legyengült szervezetre van hatással, főleg férfiak között. Ha beleszámolod a tünetmenteseket is, majdnem jobb az arány a korona esetében, sőt, lehet azt is tudni, kik a veszélyeztetettek, ellenben az influenzával.
2020. ápr. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
#18 Az influenzában is javarészt idősek halnak bele. Azért 70 környékén már egy torokgyulladás is elég veszélyes lehet. Egy fiatal, egészséges szervezet nem hal bele egy influenzába, de koronába... kitudja...
2020. ápr. 11. 11:46
 20/30 anonim ***** válasza:
Influenzába nem hal bele, Magyarországon mindösszesen kb 20 ember évente. Viszont a szövődményeiben 4000 felett. És természetesen az egészséges, nem vén emberek nem tartoznak bele. Ahogy a korona esetében is így van. Nemhogy nem halnak bele az egészségesek, de vagy tünetmentesek vagy nagyon enyhe tünetek mellett lábon kihordják. Ellenben az influenzával, ami nem igazán tünetmentes lefolyású, látszik ez abból is, hogy egy influenza szezonnál Magyarországon 2-2,5 millió ember keresi fel a háziorvosát influenzaszerű tünetekkel. Az ország negyede. Persze ez csak influenzaszerű, teszt nem készül. Megjegyzem, ha nem influenza, akkor korona, ugyanis a nátha az nem más, mint koronavírus.
2020. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!