Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az igazság az alkohol...

Mi lehet az igazság az alkohollal és a dohányzással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mióta elkezdtem egészségesebben élni, minden betegség megtalál. Nem csak az influenza, tényleg mintha meg lennék átkozva, izomhúzódások, gyulladások, fogszuvasodás, mintha az univerzum vagy felsőbb hatalom esküdött volna össze ellenem.


Előre leszögezem, az egész családom mintapéldája az egészségtelenül élő embereknek minden lehetséges értelemben.


Én vagyok az egyetlen diplomás közülük, de ugyanakkor a legéletképtelenebb is. Mindegyik masszívan issza az alkoholt, a legtöbbjük dohányzik is és mégis 40 éves kor felett kezdenek fogakat elhullajtani és 50 év felett jönnek olyan problémák, amikre savlekötőt és hasonló gyógyszereket kell szedni.


Semmi értelmiségi, modern körökben megszokott 25-30 évesen bőrrák meg méhnyakrák, autoimmun betegségekről és egyebekről nem beszélve.


Néha úgy érzem magam, mintha a Sziklák szeméből szabadultam volna, csak a fejem nem annyira torz, de a családtagjaim fogsora hasonló. És sokszor az értelmi képességük is.


Sajnos nem biológiai szakon végeztem, de tényleg szeretném megérteni, miért van ez így? Én érzem magam rosszul, amiért próbálok elhatárolódni tőlük és nekem jönnek ezek a problémák, amik a családom egyik tagjánál se voltak soha, mintha tényleg olyan genetikát kaptam volna, aki ezzel a tróger életmóddal tudja egyensúlyban tartani magát a betegségektől...



2020. márc. 4. 05:01
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
62%

A dolog kéttényezős, és képernyő alapján nehéz eldönteni:

1. Lehet, hogy ők strammabb génekkel rendelkeznek és te a rosszabbakat örökölted. Ez pech, de a Véletlen így dolgozik. Ez ellen tehetsz az egészségmegőrzéssel. Érdemes.

2. A rokonaid amekkora mértékben leszarják az egészségüket, olyannyira nem beszélnek veled ezekről, ezért nincs igazán reális képed az állapotukról, és egy vélelmezett képpel veted össze a te tényleges állapotodat.

Nézz utánna a tényeknek!

2020. márc. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
79%

Attól még, hogy ez így van, nem kell dohányozni meg inni. Ezek a gének mindenkiben benne vannak, csak nem lehet tudni mi aktiválja,van akinek a dohányzás, van akinek a rossz táplálkozás, napfény, stb., véletlenszerű.

Egyébként ennek a negatív életformának nem csak csupán az egészséget veszélyeztető hatása van.

2020. márc. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy bagós kollégám, aki leállt a cigizésről, és mikor már tovább nem bírta, ezt így magyarázta: mikor dohányoztam, a szervezetem küzdött a káros anyagok ellen, azzal volt elfoglalva. Most, mikor nincs mi ellen harcolnia, elkezdte támadni önmagát. Azért vagyok mindig beteg. Hogy ezt elhárítsam, újra bagózom.
2020. márc. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy véletlen egybeesés.


Lehetséges hogy a nikotin elhagyásával egyszerűen felerősödött a stresszinted. Ez pedig gyengíti az immunrendszert.


A nikotinfüggőség olyan súlyos addikció szinte mint a kokainfüggőség. Gyakorlatilag nem lehet leszokni a cigiről, csak időlegesen, de egész életed hátralévő részében lesz hogy kívánni fogod.


Tehát ahogy elmúlt a dohány droghatás, valószínűleg kilőtt a kortizolszinted, és megtalál minden pszichoszomatikus baj is.


Amiket leírtél tipikus immunhiányos állapot jellemzői.


Sportolj aktívan, szedj multivitaminokat és vigyél be több rostot, zöldséget.

2020. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyáltalán nem okoz a dohányzás olyan függőséget, mint a kokain, akármikor abba lehet hagyni, persze más kérdés a pszichikai része, illetve a kényszeres függőség.
2020. márc. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem nem, majdnem a kokain szintjén van a függőség...


[link]

2020. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Biztos nem.
2020. márc. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fizikai függőség tekintetében egy szinten vannak pedig.


Ezt több tanulmány is alátámasztja.


[link]

2020. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Korrekt válasz érdekében nem ártana tudni, hogy miket esznek, és mit dolgoznak? Maga az alkohol és a dohányzás korántsem annyira káros, ha nincs amúgy a bolti vackoktól, s a városi létformától lyukas bél szindrómájuk.
2020. márc. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!