Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Afta kérdés – hogy?

Afta kérdés – hogy?

Figyelt kérdés
Kb. másfél éve, hogy elkaptam egy elég durva afta fertőzést, egyszerre 11 volt a számban, így töltöttem a 18 születésnapomat, hogy joghurtokon éltem. Azóta visszatérő kérdés ez nálam, szedek vitaminokat, Béres cseppet, C-vitamint, már mindent kipróbáltam, hogy erősebb legyen az immunrendszerem és ne jöjjenek elő, de mindhiába. Kínosan ügyelek arra, hogy minden evőeszköz, pohár, amit használok makulátlan tiszta legyen, forró vízzel mosogatok, nem iszok, eszek senki után, piszkos kézzel nem nyúlok az arcom közelébe sem. Hónapról-hónapra ez egy hatalmas szenvedés, ilyenkor napokig nem tudok enni, fáj, lüktet és ha ez nem lenne elég azon az oldalon, ahol előjön néha a fogaim is annyira fájnak, hogy minden a nehezemre esik. Most is éppen egy hatalmas van a számban, enni megint nem tudok semmit, a beszéd most is nehéz. Hogyan lehetne végleg megszabadulni tőlük? A Corsodylt mielőtt valaki javasolná, használom, de csak meggyorsítja a gyógyulási folyamatot, megelőzésre nem használ, orvosnál voltam már, receptre kapható immunerősítőt kaptam, nem ért semmit. Valaki tapasztalt, hogyan szabadulhatnék meg ezektől a borzalmaktól örökre?

2020. ápr. 13. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Udv a klubban. Ugyanigy vagyok szorol szora, mint te, 1999 szeptember ota... azert tudom ilyen pontosan, mert az 1. osztalyt kezdve par nap utan lazas betegseggel, tele aftakkal fekudtem otthon. Azota sem talaltam meg az ellenszeret! Tudom h milyen szenvedes, nekem is mindig van, most is, 3 db jo nagy.... iszonyu. 99 ota 1 rovid ideig nem volt csak, a terhessegem alatt. Ahogy megszuletett a babam, masnap jott az afta is ujra.

Amugy az afta ha jol tudom, nem fertozes.

2020. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor voltam ezzel orvosnál ő azt mondta vírus, ezért nem tud rá mit adni, csak immunerősítőt, attól talán felgyorsul a gyógyulás. Nagyon sajnállak téged is, remélem meglesz egyszer rá az ellenszer :(
2020. ápr. 13. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

En mikor leszedettem a fogkoveimet, akkor kb. fel evig nem volt. Utana is csak picike, elviselheto aftak jottek elo.


Nekem minden honapban kijon minimum ketto. A gyogyulasi folyamat attol fugg, hogy hol jon ki. Ha hatul a szamban, a hatso fogaknal, az abszolut nem zavar, eleg hamar el is szokott mulni. De most a nyelvem hegyen van bszameg, es mar egy hete beszelni alig tudok. Nekem valoszinu hormonalis a dolog, menzesz utan jon elo mindig. Nekem nem segitett semmi, egyedul talan az Aperisan gel. Se a Glycosept, se az Anaftin, semmilyen szajviz, gel vagy ecsetelo.

2020. ápr. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
glutén érzékenység is okozhatja.
2020. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 2011-be volt, azóta nem. Tejet ittam, bár mondták, hogy az nem jó neki pont.


Van valami aftin gyógyszer.

2020. ápr. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!