Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek nem fognak belebet...

Szerintetek nem fognak belebetegedni az öregek, ha hónapokon àt otthon ülnek?

Figyelt kérdés
Vagy egy egész évig is lehet otthon kell ülniük. Én nagypapàm màr nagyon nehezen bírja. 1 hónapja ül otthon. Sétàlni sem engedjük. Sehova. Mert több alapbetegsége is van.

2020. ápr. 15. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
De, igen.
2020. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
A lakásban tud járkálni fel-alá, nem megy? Friss levegőhöz meg nyissa ki az ablakot.
2020. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Biztos, hogy hatással van rájuk, akik betartják az otthonmaradást, viszont előtte rendszeresen jártak mindenhová. Sajnos anyun is észrevettem.:( Lefogyott, rosszkedvű. Pedig próbálja elfoglalni magát. Varr, szelektál a szekrényekben, olvas, netezik velünk, tartja a kapcsolatot az ismerőseivel telefonon. Szintén egy hónapja van otthon. Tegnap azt mondta, nincs étvágya. Élőben nem lát senkit. Szomorú helyzet. 75 éves egyébként.
2020. ápr. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi vàlaszokat. Én azt vettem észre,hogy nagyon sàpadt. Ingerlékenyebb,idegesebb. Szomorú :(
2020. ápr. 15. 12:34
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
De miért kell otthon ülni? Mászkálhat nyugodtan, csak az embereket kell kerülni. Veletek is találkozik, pedig ti nem ültök (gondolom) otthon.
2020. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

NINCS kijárási tilalom. Simán kimehet az utcára. Leülhet a háza előtti padra, vagy elsétál a közeli parkba és ott leül.

Otthon is lehet sétálni. Sőt, ha olyan kedves rokonok lennétek, akkor beültetnétek a nagypapát a kocsiba heti egyszer és felvinnétek a közeli erdőbe friss levegőt szívni.

2020. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem az van, hogy ők építették fel az országot, vérrel-verítékkel és mennyire kimerítő volt mindez?

Akkor miért nem örülnek, hogy végre nem kell nyüzsögni?

Én csak 50 vagyok, 1 hónapja itthon, de imádom. Nincs koránkelés, alig kell a sok gyökér emberrel találkoznom.

Ha tehetném, egész nap csak pihengetnék, olvasgatnék, filmeznék, szunyókálnék, ha rámjön az almosság...

Csak sajnos nem tehetem, mert dolgoznom kell, meg ugye van családom is.

De ha egyszer nyugdíjas leszek bepótolom a pihenést az egész életem rohanása után.

2020. ápr. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%
Mert a folyton szidott fiataloknak nem nehéz, akik amúgy is a pörgéshez vannak szokva? A dolgozó felnőtteket nem viseli meg, hogy kevesebb lehetőség adódik számukra a kikapcsolódásra? Mindenkit megvisel. Ez most egy ilyen helyzet sajnos.
2020. ápr. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk nincs kijárási tilalom, csak annak kell otthon ülnie, aki karanténban van. A lépcsőházamban van két idős nő, akik most is elmennek a napi nordic walking körükre, természetesen odafigyelnek, hogy ne legyenek tömegben. Apám intézi a bevásárlást, csomagátvételt, lassan helyettem a postát is kénytelen, mert én még mindig bejárok teljes munkaidőben dolgozni, a postának meg rövidebb lett a nyitvatartása, ami nem fér be a postaládába, azért mindenképpen el kell menni, mert nincs, aki átvegye, apámnak kérelmeztem egy meghatalmazotti igazolványt, mert ő már nyugdíjas, és el tud menni postára, miközben én dolgozom.

Ha nincs kijárási tilalom, többet árt az otthonmaradás, mint amennyit ártana egy napi egészségügyi séta a szabályok betartása mellett.

2020. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok. 7-es, ez mind megoldható lenne, és igen, valóban kidolgozták a belüket, de anyu is krónikus beteg. Cukorbetegség, szív- és érrendszeri betegség, korábbi stroke. Soroljam? Így is ment minden nap valahová. De legalább felelősségteljes, viszont a bezártság miatt előbb-utóbb depressziós is lesz. Jó úton halad. 50 évesen persze, hogy nagy buli otthon maradni, én sem bánom.

De ha kívánod, írok ellenkező példát is: 80 éves barátnője minden nap megy mindenhová, mert makacs és önfejű, őt aztán nem érdekli a korlátozás, mégis jobban maga alatt van, mint jelenleg még anyu. Nincs akivel pletykáljon, mert a barátnői nincsenek se az utcán, se a termálban. Ugyanúgy egyedül van. A telefonban csak panaszkodik, hogy ő ebbe már belehülyül. Akkor nem mindegy? Anyám részéről nagyon nem mindegy, mert ő legalább betartja a szabályokat sok vénasszonnyal ellentétben. Aztán látod, ugyanoda lyukad ki, mint aki ki sem mozdul. Sír-rí... ://

2020. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!