Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyetértesz azokkal, akik...

Egyetértesz azokkal, akik teljesen egészségesek, családjuk is az, mégis teljesen szó szerint veszik hogy "Maradj otthon! ", egyáltalán ki sem mozdulnak a lakásból, sétálni vagy levegőzni sem, merthogy igy biztonságos?

Figyelt kérdés

Persze nem arra gondolok, hogy a biztonsági előirásokat betartani és feleslegesen nem mászkálni messzire, emberek közé, hanem akik még a friss levegőre sem mennek le sétálni vagy sportolni, mert azt hangoztatják, hogy "most itthon kell maradni, igy fog elmúlni a virus, ne menj sehova, veszélyes" stb, netes fórumokon meg kommentekben fennhangon hirdetik, hogy ő bizony 6 hete ki se mozdulnak a lakásból, mégis milyen jól kibírják, közben pedig a kommentelős stilusukból eéggé látszik, hogy nagyon nem birják jól, árad belőlük a feszkó és mindenki hülye aki nem igy teszi stb.

Csak én gondolom azt, hogy túlzás ez a hozzáállás? Hiszen még a rendeletben is benne van, hogy egyénileg vagy családdal lehet a szabad levegőn mozogni, sportolni, sőt ajánlott is az immunrendszer erősitése miatt. Szerintem mindehol található olyan utca, környék, ami nincs tele tömeggel.

A fb-ismerőseim közt is látok ilyen megnyilvánulásokat, nagy érzelgős posztokban osztja az észt mindenkinek, merthogy ő sem megy sehova, a gyereket se viszi le, pedig látja hogy a gyereke kiváncsi...és posztolja a képet, hogy a gyerek les ki az ablakon.....nem tudom, nekem ez picit figyelemfelkeltésnek tűnik, inkább jobban tenné ha picit levinné a gyereket, minthogy ilyeneket posztolgat, nagyon magas lóról, amiből süt az, hogy ő mennyire okos, mindenki más hülye.

Titeket nem irritálnak az ilyen megnyilvánulások? Tudom, nem az én dolgom, nem kell vele foglalkozni, de ez most igy kijött....valamint kiváncsi vagyok, mások hogy állnak ehhez a dologhoz.


2020. ápr. 19. 14:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet. Mi egy erkélyes lakásban élünk, mindennap kimegyünk, meg is őrülnénk odabenn. Nem csoportosulunk, csak sétálás és biciklizés van. A közeli boltba is járok, plusz zöldségesbe, nagy hiperbe nem, de lehet arra is szükség lesz valamikor. Engem inkább a tájékoztatás hiánya zavar, hogy pontosan mire és mikor számítsunk. Például egy hete még a júliusi tetőzést tolták, ma már május elejit mondott a miniszterelnök, azzal kapcsolatban, hogy hirtelen hogyan és mitől látják teljesen másként, semmi infó. Dobálóznak a számokkal, 3 hete fenyegetőznek a tömeges berobbanással, ami még szerintük nem jött el, de már hirtelen a tetőzést várják. Unom az egészet megmondom őszintén, nincs korrekt, hitelt érdemlő tájékoztatás, egyre kevésbé van kedvem otthon maradni, mert úgy látom, teljesen terv nélkül történik minden nálunk a járvánnyal kapcsolatban. :((
2020. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És sem és értek egyet ezzel teljesen. Ezek az emberek, akik még a boltba sem mernek elmenni, egy kicsit olyanok, mintha csak korlátozottan jutott volna be az a kevés infó az agyukba. Azt is egy kicsit furcsának találom, amikor valaki szájmaszkban megy el biciklizni a parkba, egyedül. (majd látom az eldobált maszkokat és gumikesztyűket az utcán.)
2020. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenki a saját életéért felelős. Ha ő otthon akar maradni, maradjon, de ne akarja korlátozni a másik szabadságát
2020. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, én is kijárok mindennap, sétálni, és most szeretnék majd biciklit is venni. Boltba próbálok nem mindennap menni, mert szerintem az az egyik legnagyobb gócpont.

De a levegő kell, ráadásul erkélyem sincs, azzal viszont nagy szerencsém van, hogy rengeteg a zöldövezet a lakótelepen, gyakorlatilag bármerre indulok, olyan, mintha erdőben lennék. Plusz még nem messze van egy igazi kiserdő is :-)

Szerintem a tájékoztatás zavartsága abból ered, hogy valójában senki nem tud semmit, hogy mikor is fog tetőzni, egyszerűen a találgatásokon kivül pontosat senki nem tud mondani, a tudósok sem. Valószinűleg folyamatosak a kutatások, különféle modellek felállitása stb, de szerintem ahány tudós, annyi eredmény is születik, és éppen amelyik a frissebb, azt kezdik publikálni.

Nem gondolom, hogy a kormány szándékosan tartaná bizonytalanságban az embereket, csak egyszerűen senki nem tud semmi biztosat.

Márc. végén az orvosi kamara azt nyilatkozta, hogy ápr. közepére 50-60 ezer beteg is lehet...most itt vagyunk, és szerencsére ez nem követezett be, nem lettünk 2. Olaszország....ezután kezdődtek a bizakodóbb prognózisok....én nagyon bizom benne, hogy nem is kerülünk ettől rosszabb helyzetbe, mert úgy tűnik, Közép-Európa valahogy eddig kibirta nagy katasztrófa nélkül.

2020. ápr. 19. 15:06
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, az fura, ha valaki a semmi közepén egyedül maszkban biciklizik. Na meg ezek a teljesen bezárkózók, nekem is úgy tűnik, hogy csak az infók töredéke, pontosabban a pánikkeltő része jutott el az agyukig, és azt hiszik, a pestis dühöng odakint. Mondjuk ebben szerintem elég nagy szerepe van egyes médiumoknak is, (index, 444, hvg és társai), ahonnan 99%-ban a negativ és pánikkeltő hirek ömlenek. Na de ebbe inkább ne menjünk bele, enm szeretnék politizálni ezzel kapcsolatban.

Na és persze ott a másik véglet is, akik nagyban tesznek az alapvető biztonsági szabályokra is, pl. amikor a boltban maszk nélkül liheg a képembe, meg sorbanálláskor 20 cm-re rámtolja a kocsiját (ami normál körülmények között is bunkóság), vagy a futók/biciklizől úgy kerülnek ki, hogy szinte súrolnak (erről ugye szintén születtek tanulmányok, hogy ilyenkor még nagyobb távolságot kell betartani).

Úgyhogy ezek alapján mindig arra jutok, hogy nagyon sok a hülye ember :D

2020. ápr. 19. 15:13
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Semmi kozepen egyedul maszkban?akkor te hogy láttad őt?

Miert nem foglalkozol a magad dolgával? Egyebkent a mi környékünkön a kisgyerekesek a leggázabbak :D egy se birja egyedül setaltatni bömbiket hanem csordaba verődve kell😀😀

2020. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Véleményem pedig azokról akik másokat osztanak : koronavirus nelkul is utalom ezt!
2020. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

6-os: nyilván nem szó szerint értettem, csak az egyik előző kommentre reflektáltam.

Na igen, a kisgyerekesek "csordába" verődésével én sem értek egyet, nyilvánvalóan nem egy háztartásban élnek az ilyen csapatok tagjai :)

2020. ápr. 19. 15:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges volt megírnod ezt a kérdést.


Te is beletartozol a másokat vegzáló idióták közé, aki hosszú ömlengős írásokkal más életvitelében turkál.


...

Másrészt meg mindenki saját belátása szerint ítéli meg a járványhelyzetet. A vírus aktívan terjed a kijárási korlátozás ellenére, és közelébe sem vagyunk a csúcsnak. Semmi jelét nem mutatja, hogy elértük volna a haranggörbe tetejét, és az emelkedő halálozásokból/ a Közép-Euban kiemelkedően magas, majdnem 10%-os halálozási ráta prognosztizálja hogy 15-30 ezer beteg is lehet országszerte.


Úgyhogy akinél idős 60 év feletti rokon él a családban, vagy bármilyen krónikus betegsége van, az érthető hogy most szinte a járvány kezdetén nem jár ki.


Azt kell mondjam, hogyha racionálisan nézzük, akkor ők lépnek helyesen, nem pedig te. Ha valaki el akarja kerülni pl az érintkezést, a lépcsőházi fertőzést vagy a véletlen baleseteket, pl autóval, bringával stb az most nem megy ki.


Honnan tudod, nem SLE autoimmun beteg valaki, vagy csak simán cukorbeteg középkorú amivel simán meghalsz?


Szóval ne ítélkezz, hanem a magad dolgával törődj.

2020. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lakásban ülés meg nyilván borzasztó egészségtelen :(
2020. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!