Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egyetértesz azokkal, akik...

Egyetértesz azokkal, akik teljesen egészségesek, családjuk is az, mégis teljesen szó szerint veszik hogy "Maradj otthon! ", egyáltalán ki sem mozdulnak a lakásból, sétálni vagy levegőzni sem, merthogy igy biztonságos?

Figyelt kérdés

Persze nem arra gondolok, hogy a biztonsági előirásokat betartani és feleslegesen nem mászkálni messzire, emberek közé, hanem akik még a friss levegőre sem mennek le sétálni vagy sportolni, mert azt hangoztatják, hogy "most itthon kell maradni, igy fog elmúlni a virus, ne menj sehova, veszélyes" stb, netes fórumokon meg kommentekben fennhangon hirdetik, hogy ő bizony 6 hete ki se mozdulnak a lakásból, mégis milyen jól kibírják, közben pedig a kommentelős stilusukból eéggé látszik, hogy nagyon nem birják jól, árad belőlük a feszkó és mindenki hülye aki nem igy teszi stb.

Csak én gondolom azt, hogy túlzás ez a hozzáállás? Hiszen még a rendeletben is benne van, hogy egyénileg vagy családdal lehet a szabad levegőn mozogni, sportolni, sőt ajánlott is az immunrendszer erősitése miatt. Szerintem mindehol található olyan utca, környék, ami nincs tele tömeggel.

A fb-ismerőseim közt is látok ilyen megnyilvánulásokat, nagy érzelgős posztokban osztja az észt mindenkinek, merthogy ő sem megy sehova, a gyereket se viszi le, pedig látja hogy a gyereke kiváncsi...és posztolja a képet, hogy a gyerek les ki az ablakon.....nem tudom, nekem ez picit figyelemfelkeltésnek tűnik, inkább jobban tenné ha picit levinné a gyereket, minthogy ilyeneket posztolgat, nagyon magas lóról, amiből süt az, hogy ő mennyire okos, mindenki más hülye.

Titeket nem irritálnak az ilyen megnyilvánulások? Tudom, nem az én dolgom, nem kell vele foglalkozni, de ez most igy kijött....valamint kiváncsi vagyok, mások hogy állnak ehhez a dologhoz.


2020. ápr. 19. 14:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ami amugy nagyon nem megy ebben a helyzetben:

Lópikulát se számit te egészséges vagy e! A LÉNYEG: hogy ne terjeszd.

2020. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Amúgy realistán nézve csak most jön a java. A húsvéti hétvégén nagyon sokan mászkáltak rokonokhoz, kirándulások, zuggrillezés, telek stb. Illetve egyre kevesebben tartják be az intézkedéseket, mivel azt jelzi az Index hát pár vénember felfordult kit érdekel.

Lényegében ez azt jelenti működtek az intézkedések, csak az emberek fejében ez nem áll össze.


Úgyhogy nem lecsengés jön, hanem a következő hetekben egy robbanásszerű emelkedésre számítanak. Ez matematika és azellen nehéz harcolni. A mostani adatok eleve lenyomatai csak az előző két hétnek, hiszen lappang a kór és csak a súlyos esetek kerülnek be szinte.


Főleg ha oldanak még a szigorításokon, hiszen most már van kapacitás egy combosabb járvány ellátására is - cserébe beindulhat a gazdaság.


Ha nincs igazam, akkor valami mágikus orbáni imapajzs védi az országot.

2020. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!