Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van rá esély, hogy visszatérhe...

Van rá esély, hogy visszatérhet a Spanyolnátha? És egyáltalán, hogy alakult ki?

Figyelt kérdés

a kérdéssel lehet, hogy nagy hülyeséget mondtam :,D de kérlek nézzétek el nem vagyok jártas a témában. Pontosabban amire kíváncsi, hogy-hogy is "született" meg (pld:. ELVILEG a Koronavírus #azúj egy Kínai halpiacról indult feltehetőleg, hogy egy alak, belakmározott denevérrel ami a vírus hordozója volt és átkerült emberre) ilyenfajta háttér storyra lennék kíváncsi és arra, hogy vissza térhet-e ? Azt tudom, hogy a H1N1 vírus okozta a spanyol náthát, de, hogy tűnhetett el ez a vírus ? Miért nem tér vissza ?



Ősz visz ennyi ami érdekel és kérlek nézzétek el a tudatlanságomat ha esetleg valami hülyeséget írtam :,D tényleg nem vagyok jártas a témában ezért kérdezlek titeket.



2020. ápr. 19. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Spanyolnátha influenza, van rá védőoltás
2020. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A spanyolnátha is beépült az általános influenzajárbányok közé. Nem tűnt el csak "megenyhült". Főleg miután átment a lakosság nagyon nagy részén. Valószínűleg idővel összeszedett egy gyengítő mutációt amivel a megenyhült verzió szelekciós előnyt élvezett, mert mégkönnyebben terjedt.
2020. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
40%
a Spanyolnátha a h5 n1 influenzatörzs nem??
2020. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kialakult rá valamilyen szinten az immunitás. Illetve, hogy ha el is kapnad nem lenne tőle nagy bajod ugyanis influenzakon nőttél fel. Egyébként régen a sima náthába több külföldi belehalt. Az azért volt, mert nem ilyeneken nőttek fel, számukra ismeretlen volt.
2020. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!