Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 hónapja lassan nem mozdultam...

2 hónapja lassan nem mozdultam ki a házból és mégis állandóan egyik felsőlégűi vírus után a másik, influenza, hasmenés, tüdőgyulladás, egyik nátha, másik nátha?

Figyelt kérdés
Szüleim szerint fel van fújva, meg őket nem zavarja a betegségek. Ők eljárnak, bevásárolni is, nincs fertőtlenítés, feeleleslges, meg hozzánk is jönnek elég sokan. Gondol így jut be. Meg egész nap a városban mászkál, hazaér, nem mos kezet!
2020. ápr. 19. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, és mi a kérdés? 😃


Szüleid felelőtlenek, te meg elkapod.


Amennyiben évente 2-nél többször vagy beteg, akkor felmerül az immunhiányos állapot. Az semmiképp nem normális ha folyamatosan beteg vagy.

2020. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De nem csak én, nálunk mindenki. Nem úgy van, hogy családon belül elkapja bárki kb?


Kettő? Inkább 22 😂

2020. ápr. 19. 16:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Eleve ha el is kapja valaki nem biztos hogy kialakul nála a betegség.


Ha valaki egy évben 1-2 alkalomnál többször beteg főleg influenza, torokgyulladás stb... akkor ott alapvető immunrendszeri problémák vannak.


Vagy alultápláltság, rossz étrend, mozgáshiány, krónikus stressz stb... vagy krónikus betegség/ cukorbetegség, egyéb immunhiányos állapotok, genetikai érzékenység.


Egy biztos, egy háziorvos sem esik ki évente 20 hétre az 52-ből, pedig ő aztán egész évben fertőző betegekkel találkozik..


Egy szezonban max pár betegség a normális, még tömött munkahelyen is.

2020. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Erre anno az volt a válasz a háziorvosomtól, hogy szedjek nyugtatór, meg beutal a pszichiátriára, ha méegyszer odamegyek piszlicsáré betegségek miatt... Nem vérvétel meg ilyenek...


Az eredménye az lett, hogy 3 éve nem voltam orvosnál, még 40 fokos láz miatt sem.


Enbyi erővel, akkor az egész családom az! Meg ahol ovis gyerek van, ott is sokszpr hetente beteg a gyerek, hiába nem normális.


Nulla higiénia, levegőbe köhögés, nincs kézmosás náluk... Azt nem mondtam, hogy munden egyes alkalommal belázasodok, meg felkellni sem bírok, de...

2020. ápr. 19. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes nézetned egy D vitamin szintet. Én nem is tudtam róla sokáig, hogy a határszint alatt vagyok, véletlenül derült ki. Amióta napi 2500-3000 NE-t szedek, a nátha is csak ritkán kap el. Utánaolvastam, rengeteget számít ez a vitamin az immunrendszernek, s a legtöbben nem is tudják, hogy nincs bennül elég, pusztán táplálkozással nem lehet eleget bevinni. Az nem normális, hogy egy évben ennyiszer beteg legyél.
2020. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd, anyámék nyugdíjasok, és nővéremék rendszeresen itt parkoltatják a két unokahúgomat. Kisebb korban más az immunrendszer, akkor fejlődik, tanul.


Anyámék évi 1-2x betegek, pedig 3x érintkeznek hetente a hurutos, hányós fosós taknyos kölkökkel akik szétterítik.


Nálam dettó, irodában mindig taknyol valaki, de szerencsére csak évi 1-2-3x.vagyok beteg , akkor is pár napra.


Sőt amíg edzettem + szaunáztam 2x hetente 2019-ben egyszer sem voltam beteg.

2020. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

De a családom is az!!! Meg kell kérdezni egy gyerekorvost, hányszor hiányoznak a gyerekel, minden betegséggel meg oda sem mennek....


Ugye a herpeszem is mindig kijön, ha lázas/beteg vagyok...


Az orvost sose érdekelte, nem hogy vizsgáltat, most meg főleg, mivel rendelés sincs...


Én csak azt nem tudom, honnan ennyi vírus, ha alig járnak valahova, én meg sehova. Meg betegen minek fóz, vagy nem mos kezet... Főleg most, szerintem a koronán is túl vagyun, kviccen kivül. A tüdőgyulladásom is erre utal. Nem teszteltek!

2020. ápr. 19. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!