Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Depresszióba estem a koronavír...

Depresszióba estem a koronavírus miatta bezártságtól?

Figyelt kérdés

Tök röhejesen hangzik, de borzalmasan érzem magam, amióta elkezdődött Magyarországon ez az egész járvány. Nem tudok találkozni a barátaimmal, párommal, családtagjaimmal, mivel mindenki körében van idősebb avagy különösen veszélyeztetett személy, ezért egyértelműen nem kísértjük az ördögöt. Fizetés nélküli szabadságra küldtek, dolgozni sem tudok, amivel elterelhetném a gondolataim, vagy ahol találkozhatnék emberekkel, munkatársakkal.

Kezdem reménytelennek érezni az egész helyzetet, hiányzik a fizikai kontaktus a társaságommal. Mit tehetnék, hogy még az elkövetkezendő hetekben ne csavarodjak be teljesen? Igyekszem elfoglalni magam, viszont kezdek kifutni a lehetőségekből.. :(



2020. ápr. 19. 17:56
 1/10 Kecskeember ***** válasza:
52%
Semmi bajod nyugodj meg ha betartja mindenki akkor lecsen ez az egész. Próbálj meg filmeket nézni olvasni és ha kertesházban élsz futkározz vagy nemtudom, ha van kisállatod akkor próbálj meg vele foglalkozni egy-egy órát. Igen, nehéz ez a helyzet, de most a legfontosabb az emberek egészsége. Kitartááást!!!
2020. ápr. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Napi kapcsolat fontos a szereteiddel pl. kamerás beszélgetés, közös étkezés.

Mozogj pl. torna, jóga, séta amikor tudsz szívj friss levegőt, szellőztess. Lélegezz nagyokat (a tudatos légzőgyakorlatok nagyon sokat tudnak tenni a közérzetért és nyugtatnak is).

Keress neten vlmi ingyenes tanfolyamot, képzést pl. nyelvtanfolyam.

Főzz, tervezz napi menüket, azzal legalább elmegy egy kis idő a napból.

Olvass, filmezz vidámabb, pozitívabb hangvételű dolgokról keress.

Esetleg otthoni munkavégzésre keress hirdetéseket "home office". A neten sok van fent, facebook csoprtok is vannak.

Oszd be a napodat, ez fontos a lelki egészséged miatt. Ne lustálkodj az ágyban egész nap v. mindennap ne ez legyen. Hasznosan próbáld meg eltölteni.

Ha nagyon nem segít semmi, online vannak ingyenes tanácsadások krízisben levő embereknek.

2020. ápr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat és a segítségeteket!
2020. ápr. 19. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Mozdulj ki, végezz egyéni szabadidős sporttevékenységet, keress munkát, pl.: netpincer go/Wolt futár
2020. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Kimehetsz nyugodtan, ne zakkanj már meg! Én pont annyiszor megyek ki, ahogy eddig is. Eddig is munkába jártam, vásárolni mentem, futni jártam, meg kirándulni, ahogy most is.
2020. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Ahogy mondtam már, inkább egy nap szabadon, mint ezer börtönben.
2020. ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nálam és a baráti körömben is ugyanez a helyzet, kitartás nem vagy ezzel egyedül!!
2020. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
61%

Én mindennap kijárok ugyanúgy.

N

2020. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%

Van aki többet jár ki most. Kirándulás, társasági talalkozók.


Amúgy ez a vírusszakértők országa, mindki tudja, h mi, h van.

Csak az a baj, h sok a proli.

2020. ápr. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Sok. Vodka.
2020. ápr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!