Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire jó a kálium csepp?

Mire jó a kálium csepp?

Figyelt kérdés
Úgy tudom az veszélyes, ha magas a kálium a szervezetben?
2020. ápr. 20. 15:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem csak kálium van benne, hanem 6 felé vitamin
2020. ápr. 20. 15:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra jó, ha kálium hiányos, ha nem az, akkor nem szabad használni, gyerekeknek kell esetleg.
2020. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha valakinek magas a kálium szintje és elkezdi szedni!? Ez így nem veszélyes? :O
2020. ápr. 20. 17:56
 4/8 anonim ***** válasza:

De, az. Ha valakinek magas, vagy normális, akkor miért kellene szednie?

Napi étkezés teljesen fedezi a kálium szükségletet.

2020. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Anyukám vett egy vitamin cseppet vagy mit.. Nemtudom, magnézium, c vitamin, kálium stb van benne.

És nemrég hallottam, hogy a magas kálium szint halálos lehet.

Ha anyukám nem tudja, hogy magas a kálium szintje akkor nem túl jó ötlet a csepp, nem?

Vagy ennyire nem veszélyes egy ilyen vitamin készítmény?

2020. ápr. 20. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ebben mennyi a kálium, de az izomműködéshez is kell, nem csak az idegrendszer működéséhez, mértéket nem tudok, de valószínűleg annyival nem emeli meg, hogy halálos legyen, szerintem ilyen készítményben van 100-300 mg, egyesek szerint főleg, ha fizikai munkát végez valaki, akkor kell napi 2000-6000 mg, mások szerint az ideális 2500 mg, de gyakorlatilag minden étel tartalmazza. Még mindig azt nem értem, hogy miért kell káliumos készítményt szedni, ha nincs ok arra, hogy esetleg kevés lenne belőle. Ha valaki étkezik megfelelően, változatosan, akkor nem kell külön.
2020. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Én sem értem.

Újabban minden gyógy meg vitamin készítményt meg vesz.

Felét persze be sem szedi..


Nemtudom mire jó ez a mánia. De nem győzzük figyelni mit szed be.

2020. ápr. 20. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem szedi be, akkor pláne nincs gond.
2020. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!