Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A kislányom elkaphat így a...

A kislányom elkaphat így a cicától bármit is?

Figyelt kérdés
A kislányom(7 éves), nagyon szereti a cicánkat, és ezt örömmel is venném ha utána elmenne kezet mosni. De sokszor van hogy akaratoskodik és hiába emelem fel a hangomat hogy márpedig cica simogatás után kezet kell mosni nem hallgat rám. Próbáltam már neki szépen mondani, kicsit erélyesebben, de egyik fülén be másikon ki. Tudom hogy ez legyen a legkisebb bajom, de félek hogy így könnyen be viszi a keze által a fertőzéseket, ugyanis rákapott a köröm rágásra.
2020. ápr. 20. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%

Pofon? Fenyegetés a Víruskobolddal? Elmondod neki hogy elválsz aputól ha nem most kezet?


Nálam az működött amikor apám nyomatékosan előhúzta a barna bőrszíjat a nadrágból és elmondta régen hogyan verték meg a gyerekeket 😃


Sose bántott, pedig rossz kisfiú voltam... de ez az érzés megmaradt bennem, és mindig betartottam amit kért.

2020. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly?? Hát akkor odaviszed a csaphoz és megmosod neki. Vagy rácsapsz a fenekére, nem adsz neki addig enni amíg kezet nem most, nincs játék, nincs mese
2020. ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Szóval ez nevelési kérdés, nem eü.


Neked kell kitalálni mi hat és mi nem. A cicás kéz és az akaratosság egy tőről fakad.


Azért nem szabad engedni, hogy egy gyerek uralkodjék, és nincs neki határ.

2020. ápr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
45%
Nehezen kap el barmit is
2020. ápr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sosem emeltek kezet rám anyámék, de az be is bszott volna, ha hét éves taknyosként nem vagyok hajlandó kezet mosni, mert nekem ne mondja meg anyu, apu, hogy mit csináljak. Nehogy már a nyúl vigye a puskát.

Nem kicsit erélyesen kell rászólni ezek szerint, hanem komolyan.

2020. ápr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha benti macska, és rendszeresen parazita elleni kezelést kap semmi baja nem lesz. A gyereket meg szoktasd rá a kézmosásra.
2020. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Hellmano ***** válasza:
72%
Egy a lényeg, hogy ne a macska kapjon bántást, hisz ő nem tehet semmiről! A lányodnak meg kell tanítani, hogy mosson kezet. Megfogod elviszed , ha kell többször is. De ennyire, azért nem kell félteni a gyerekeket sem, nekünk gyerekkorban volt 4 macskánk egyszerre és volt, hogy 2-3-al aludtam egyszerre stb. sosem kaptam el tőlük semmit. Igaz karbantartott házicicák voltak.
2020. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Már azt is próbáltam hogy megfogom a kezét és oda sétáltatom a csaphoz, de ki tekerte a kezemet.

Másban nem ilyen, csak ebben. Mert szerinte a macska dorombol és bújik hozzá ezért nem is bánthatja a gazdáját. Kis álomvilágban él, 7 éves de a viselkedése fel ér egy 2 évesével. Ha azt mondom kék akkor az neki sárga. Lehet tényleg rossz kategóriába írtam, de a legfontosabb most az egészsége. Sokszor volt már a szájába herpesz, amit valószínűleg a cica miatt kapott el. Nem szeretném ha mégegyszer elkapná. A nevelése az már más kérdés, próbáljuk normálisan nevelni, nagyon sokat foglalkoztunk vele baba korától kezdve, tehát nem értjük a viselkedését.

2020. ápr. 20. 16:31
 9/13 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromtól állatok vesznek körül, mind a mai napig, ezáltal volt már több rágcsáló harapásom, és a kutyák is megkaptak már a családban, betadinnal elláttam a rosszabbakat, a többivel meg nem foglalkoztam, helyrejöttek maguktól. A macskáknak ha játszhatnékuk támad, abból nem kerülök ki karcolások nélkül.


Oltott benti állattól nem igen kapni olyan fertőzést ami ne jönne helyre magától, vagy esetleg orvosi kezelésre szorulna.


Arra mondjuk érdemes figyelni hogy ne hagyja harapdálni a kezét, egyébként ezt leszámítva tiszta állatok.

2020. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Eszünk ágában sincs a cicát bántani, mi is nagyon szeretjük nem arról van szó.

Benti cica, és minden védőoltása megvan. De a szőrébe attól még nagyon sok baci lehet. Havi 2* fürdetjük meg, ennél többre már nincs energiánk.

Próbáltam komolyabban is rászólni, de akkor csak azt kapom meg hogy ne kiabáljak vele. Mindig látta tőlünk hogy minden egyes cica simogatás után kezet mosunk. Egyszerűen vagy direkt csinálja, mert szeret vele hergelni, vagy lusta kezet mosni. Pedig aztán igazán kivan nyalva a segge, még a saját tányérját sem képes elmosni evés után. A férjem már azért parancsolgatósabb, és sokszor van hogy rászól hogy most már aztán fejezze be, anyu csak jót akar neki.

2020. ápr. 20. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!