Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan határozzam meg a...

Hogyan határozzam meg a következő lelki tüneteggyüttest? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Az érintett nő nemű, tízéves kora körül elvesztette édesanyját tragikus módon, a családi kötelékek fellazultak. Jelenleg huszonéves.


Akaratos, bizonyos mértékig keresi a stresszhelyzeteket illetve önmagát stresszeli, később pedig szenved tőle már lelkileg is.


Gyakran testi tüneteket produkál, de nem ismeri fel, hogy ezt a stressz okozza, pl: gyakori bőrviszketések, fellángoló nemi vágy, verbális agresszió, kisebb dühkitörések.


Ha nem ér célt az akaratosságával akkor megsértődik magába fordul, de nem kezd önpusztításba, hanem sírni kezd, vagy lepihen aludni.


Ha célt ér akkor annak látványosan tud örülni, szinte ujjongva mint egy gyerek.


A metakommunikációja jelzi a stresszintjét, mert első körben elrántja magát, vagy egyszerűen üt közepesen, azaz nem finoman hanem határozottan nagyjából ugyanolyan erősséggel minden helyzetben, de azért nem pusztítóan.


Kommunikációjában stresszhelyzetben emeli a hangját ha igaza van ha nem, és ragaszkodik ahhoz, hogy ne szakítsák félbe akármit is mond.



2020. ápr. 25. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Szar természete van, ennyi. Hisztérika.
2020. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Borderline személyiségzavar gyanús.
2020. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2


Ezt annyi mindenre rá lehet húzni, mint az autoimmun betegséget szóval ezt kizárnám inkább.

2020. ápr. 25. 10:09
 4/12 A kérdező kommentje:
#" Egyébként sincsenek szociális gondjai, szereti ha elismerik, ha tisztelik.
2020. ápr. 25. 10:13
 5/12 anonim ***** válasza:
Mért teszel úgy mintha nem magadról beszélnél kérdező?
2020. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
Amit te leírtál, az egy hisztis négy éves szintje. Elrántja magát, üt, üvölt, az legyen amit ő akar, bömböl ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik. Szomorú hogy egy felnőtt ember ennyire gyermeteg, zéró a stresszkezelése, és képtelen alkalmazkodni. Nyilván jól elkényeztették gyereknek, azért van még mindig akaratos óvodás szintjén.
2020. ápr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Szóval ez nem tünetegyüttes, hanem szar a természete, csak saját maga körül forog a kis világa. Szülőnek, párkapcsolatra tökéletesen alkalmatlan, tönkretenne mindenkit maga körül.
2020. ápr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

# 7


Hát :)


Egy éve együtt élünk, és vannak csetepaték, de azért megvagyunk, és szeretjük egymást.


Nem nem én vagyok a kérdésben, én már harminc elmúltam.


Ja mégvalami amit kihagytam, nehezen tesz külömbséget egy film, és a valóság között, a horrorfilmektől napokig képes rettegni vagy van hogy nem alszik miatta.

2020. ápr. 25. 22:10
 9/12 anonim ***** válasza:
És még mellette vagy? Minek?
2020. ápr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

# 9/


Nagyon szeretem :)

Én is voltam fiatalabb, még nem felejtettem el, és nem tagadnám le.

Nem mindenki változik egyforma ütemben.

Sokmindenben magam látom benne. Ezeken én is keresztülmentem max nem ebben a sorrendben, és korábbi életkorban.

2020. ápr. 26. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!