Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat alacsony vérnyomást?

Mi okozhat alacsony vérnyomást?

Figyelt kérdés

több mint 1 hónapja erős fáradékony szédülés szerű érzésem van, és az elmult 2 hétben méregettem a vérnyomásom 100/48, 106/55 és ezek közöttt mozog amikor nagyon rosszul érzem magam, a háziorvos ennek ellenére vérnyomás csökkentőt írt ki ( mert hogy szédülök) aminek a receptjét kidobtam a kukába.

Most 101/52 a vérnyomásom, kajak nem tudom hogy várjam meg míg meghalok vagy 1 óra mulva hívjam ki a mentőt ha nem változik, mert ez szánalmas hogy ilyen szinten leszarnak.


2020. ápr. 25. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Iszol eleget?

Nekem mindig ilyen a vernyomasom, ezért ne bszigasd a mentősöket...

2020. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Erős szívizomzat, rugalmas, tágulékony erek.
2020. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy orvost. Van a koronavírus honlapján is szerintem zöldszám.
2020. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Alacsonyabb vernyomas sportoloknal normális. Nekem is 100/70 körül szokott lenni a vernyomasom és jól érzem magam teljesen. Egyébként az alacsony vernyomas nem is feltétlen kóros állapot. Nem lehet, hogy tényleg csak kevés vizet iszol?
2020. ápr. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
101/52 Hgmm vérnyomástól nem fogsz meghalni. Nem kell mérgetni. Szerintem pánikbeteg vagy. Ennek ellenére érdemes orvoshoz menni, ha nem javul.
2020. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es: Alacsony pulzus van sportolóknál, és nem a vérnyomás a alacsonyabb... Súlyemelőknel pl a vérnyomás magasabb is lehet a nagyobb perifériás ellenállástól. Hülyeségeket ne terjesszunk, kossz
2020. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Eleget biztos, hogy nem iszok, de attól ilyen brutál szédülés meg rosszullét szerintem nem lehet, a háziorvosomat nem érdekli, szó szerint.

Holnap megyek véreredménnyel belgyógyászhoz tőle fogok segítséget kérni, remélem hogy nem valami szívbetegségem vagy agydaganatom van.

Konkrétan szerencse hogy jelenleg nincs munkám (koronavírus miatti intézkedések miatt elbocsátottak), mert kb esélytelen ilyen szédüléssel dolgozni, főleg azt ahol voltam...

Nem is tudom mivel tudnák ezt kivizsgálni, vérvételen kívül. De már tényleg nem tudom mire gondoljak, mert 0-24ben érzem és van mikor ágynak küld, annyira rossz.

Köszi amugy az értelmes válaszokat :)

2020. ápr. 26. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Van egy picike szerv a füledben, ami az egyensulyozasert felel, az abban lévő piciny kristályok is tudnak rosszalkodni.

Én is elmennék belgyogyaszhoz, neurologushoz és ful-orr-gegeszetre is elmennék. (Sőt szemeszhez is) de lehet kompletten ki fognak vizsgálni.

Amúgy megteszed kedves kérdező, hogy leírod, hogy mi volt? Persze csak ha van időd, köszi :)

2020. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz?

Micsoda pontosan mi volt?

2020. ápr. 26. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha elmész orvoshoz és kiderül, hogy mi a baj
2020. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!