Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek szívbeteg a tünetek...

Lehetek szívbeteg a tünetek alapján?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és igazábol nem tudom, hogy a betegségem pszochés eredetü vagy testi oka van. A tüneteim eddig nagyjából ugyanazok voltak. Naponta párszor bedobban, kihagy a szívem, folyamatosan olyan érzés mintha elájulnek, mintha álmodnék, sportoláskor ez felerősödik, meg egy 10 perces tollasozás közben is nagyon rosszul tudok lenni. Amikor gyorsan sétálok hamar fáradok, leizzadok, és bedobban a szívem. Sokszor van szívdobohás érzetem. És ezekkel a tünetekkel mentem el kardiológushoz. Csinált EKG-t, szívultrahangot. Azt mondta semmi gond nincs a szívemmel, csak a stressz és hogy kamasz vagyok és ez normális. Egy darabig elhittem. Akkor rájöttem, hlgy a tüneteim megfelelnek a pánikroham tüneteinek néha, és a derealaizáció, deperszonalizációs zavarnak. Kitűztem célul, hogy leküzdőm ezt a betegséget. Viszont amióta itthon vagyunk csak rosszabb lett. Tegnap este folyamatosan kihagyott percenként többet is, amikor a barátnőmmel sétáltunk rengetegszer hittem azt, hogy mindjárt elájulok, gyengének éreztem a lábaim, nem éreztem a valóságot. Reggelente kicsit úgy érzem be vannak dagadva az ujjaim, nehezen tudom őket behajlítanj. És nehezebben veszek levegőt, nem tudom ez mióta áll fent, de most vettem észre. És azt sem tudom, hogy kapcsolatban van-e ezzel. Nem tudom, hogy mit csinaljak. Eddig meggyőződésem volt, hogy pszichés a betegség. Most félek, hogy meghalok egy szívinfartkusban vagy bármi hasonlóban. Tudni kell még rólan, hogy már elég sok betegséget képzeltem be magamnak. Pl többféle rákot, gégebetegségeket. És ezt a szívemmel van valami dolgot egy 3 évs történt ájulás óta gonolom így. Kivozsgáltak azután is, nem találtak semmit. Kivozsgáltak most is, most sem. Viszont én úgy érzem van valami. Ti mit gondoltok erről?

2020. ápr. 26. 08:57
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most ?
2021. nov. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!