Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lentiek alapján gondolnátok...

Lentiek alapján gondolnátok koronavírusra?

Figyelt kérdés

Ismerősöm dél-Olaszban volt az észak-olaszi járvány berobbanása előtt egy héttel. Hazajött, találkoztunk. Két hét múlva találkoztunk, meg volt fázva. Másnap kezdődött egy könnyed megfázásszerű nálam. Nála két nap múlva egy kb. 3-4 napig tartó influenza szerű betegség. Izomfájdalom, fejfájás, gyengeség...Nagyon erős tünetekkel. Nálam:

belső lázérzet, ugyanakkor fázás, száraz köhögés, enyhe izom- mellkas- fejfájás, nehéz légzés. Ez mind gyengén, úgy 4-5 napig. Utána még 4-5 napig ha 2-3 mondatnál többet beszéltem, fulladtam és köhögtem. Kb. ekkoriban mindent sósnak éreztem, még ami más szerint sótlan volt azt is, meg az egész napig tartó parfümöm illatát nem, vagy csak alig éreztem még ha az orromat a ruhámra vagy a bőrömre is nyomtam. (ma olvastam, a könnyed lefolyású eseteknél a megváltozott ízlelés és szaglás is tünet új kutatás szerint) Aztán minden elmúlt, viszont a nehéz légzés mai napig megvan, így már öt hét elteltével is. Bár van tüdőbetegségem, de sosem szoktam szárazon köhögni, inkább hurutosan ha köhögök is, meg nem szokott elhúzódni a nehéz légzés megfázás után. Főleg hetekig. Gondolnátok egy könnyed koronavírusra? Viszont másról nem tudok az ismerősöm környezetéből, hogy megbetegedett volna.



2020. márc. 22. 23:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolnék.
2020. márc. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért foglalkoztat, mert férjem olyan helyen dolgozik, ahol könnyen elkaphatja, és ha ez az volt, akkor szinte kizárt, hogy rajta is át ne ment volna. Ha más nem, tünetek nélkül. Mert fel sem merült megfázásnál komolyabb, tehát nem igen tartottunk távolságot. És gondolom ha már találkozott a szervezete vele, akkor hiába is kapja el mégegyszer a melóhelyén, talán nem viseli meg annyira súlyosan.
2020. márc. 23. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden tünet 100%-bam stimmel.

Szinte biztos hogy SARS-od volt.


Most őszintén, nem jutott eszedbe hívni azt a zöld számot?


Egyeseknél maradandó tüdőkárosodást okozhat. 20-30%-os tüdőkapacitás csökkenést is egy kínai tanulmány szerint.

2020. márc. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy megfázás ilyet soha a büdös életben nem okoz


"belső lázérzet, ugyanakkor fázás, száraz köhögés, enyhe izom- mellkas- fejfájás, nehéz légzés. Ez mind gyengén, úgy 4-5 napig. Utána még 4-5 napig ha 2-3 mondatnál többet beszéltem, fulladtam és köhögtem. "


De még influenza sem gyakran!


...

Még most sem teljesen mindegy, mert végigfertőzhettél rengeteg embert.

2020. márc. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mivel van tüdőbetegségem, így ha meg vagyok fázva, nem megyek sehova, minél hamarabb helyre jöjjek. Tehát szerintem emberekkel sem találkoztam. Tehát mások megfertőzése nem merül fel. Amúgy is elég itthoni életet élek. Dolgozni is itthonról dolgozok.

Nem gondoltam akkor semmi komolyra, valóban amíg benne voltam megfázásnak tűnt. Csak az elhúzódó fulladás, nehéz légzés gondolkodtatott el.

Másrészt vannak még szervi betegségeim, tehát meg voltam győződve, ha elkapom, az nagy eséllyel el is visz, de legalább intenzív osztályra küld.

Zöld szám meg akkor még nem volt. Hozzánk csak utána gubózott be.

2020. márc. 23. 01:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez mikor volt pontosan?


Mert olaszoknál már jó régóta van. Ott kezdődött amikor a két kínai turista végigjárta az egészét januárban... és már akkor rejtélyes tüdőgyulladások jelentkeztek, csak nem diagnosztizálták.


Szóval bármi megeshet... de ha feb végén jött haza, akkor nagyon gyanús.

2020. márc. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Február közepén jött haza. Pár napot volt. Egy hétre rá lehetett hallani, hogy kezd eldurvulni a helyzet Olaszban. Nekem február utolsó napjaiban volt ez a megfázásszerű. (nála is ekkor volt a lebetegedés) Azaz február végén kezdődött és tartott 7-10 napig. Azóta maradt a nem folyamatos, de sűrűn előforduló nehéz légzés.

Ha valóban a covid volt, mit gondolsz, mekkora eséllyel ment át a férjemen is?

2020. márc. 23. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!