Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sok ideje gondolkozom ezen,...

Sok ideje gondolkozom ezen, lehetséges, hogy kényszerbeteg vagyok? 16/L

Figyelt kérdés

1 éve mikor tudomást szereztem az OCD létezéséről elgondolkoztam, de hagytam annyiban mert úgy voltam vele hogy csak van pár furcsa szokásom és ennyi az egész, De az utóbbi pár hónapban ismét megkérdőjeleztem. Sokszor szorongok. Elég komoly bacilus fóbiám van és egy nap rengetegszer hosszú ideig mosok arcot/kezet és kétszer is zuhanyzok. Nem bírom elviselni ha túl zsúfolt vagy rendezetlen egy hely, és azt se ha egy nagy helyen túlságosan sok szín van egy nagy helyen. Szeretem a színeket, de akkor ha ízlésesen, passzoló színekkel állítják őket össze.

Nem tudok más poharából inni és undorodom a tömegközlekedéstől. Sokszor nem tudok aludni amíg nem végzek el valami procedúrát például megérinteni a szobám sarkait vagy ilyesmik. Néha megijedek attól hogyha például nem érintem meg a hörcsögöm terráriumát akkor meg fog halni, vagy ha nem lépek rá arra a levélre akkor valami nagyon rossz fog történni, bár ennek rengeteg variácója van. Vagy ha nem érintek meg minden fehér dolgot egy helyen akkor is valami rossz fog történni, illetve gyakori még mikor hozzáérek az arcomhoz addig nem tudok megnyugodni amíg az arcom másik feléhez ugyan olyan erővel hozzáérek. Sokszor akadnak akaratlanul agresszív vagy önpusztító gondolataim és félek hogy valakit akit szeretek véletlenül bántok.

Hogyan mondhatnám el a szüleimnek ha orvosi kivizsgálásra lenne szükségem? Nem akarom hogy csalódjanak bennem..



2020. máj. 1. 19:24
 1/5 anonim válasza:
25%
Én ossze jonnék veled
2020. máj. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nagyon OCD gyanús. Kerek-perec mondd el, hogy ezeket tapasztalod és nem érzed egészségesnek, szeretnél elmenni ezt kivizsgáltatni, mit tanácsolnak.


26N

2020. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez tipikus OCD. Kényszergondolatok, meg kell erinteni valamit mert ha nem baj tortenik, ritualek alvashoz.. Klasszikus eset.


Mondjuk az sztem sulyosbitja hogy nem csak egy kenyszer van.


Mindnekepp pszichologus. Ne felj beszelni rola. Nem kell szegyellned. Akkor is szegyelled magad ha megfazol? Nem. Na ugyr.

2020. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami hasonlo kezdett nalam is elojonni jo 1-2eve eleg kellemeteln aterzem..26f
2020. máj. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudod bírni hogy mondjuk egy ilyen érzés elkap és te nem teljesíted? Ha igen akkor nincs nagy baj, de úgy gondolom a válasz nem, ezért én is a pszichológust javaslom. Ő az egyetlen aki ebben az esetben segíteni tud neked. Mond el ezeket neki is és mindent amit még tapasztalsz. A szüleidnek is mond el mert tudniuk kell, és nem fognak csalódni benned, remélhetőleg jól reagálnak rá, és partnerek lesznek, mert ilyenkor ezt kell tenniük. És tényleg senki nem csalódik majd benned mert erről NEM TE TEHETSZ ezt jegyezd meg. Ezt nem te irányítod és nem te akartad így, ez egy mentális betegség, amivel foglalkozni kell, nehogy súlyosbodjon, de ha segítséget kérsz, biztos minden rendben lesz. Sok sikert, kitartást. :-)
2020. máj. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!