Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy szájrákom van?

Lehetséges, hogy szájrákom van?

Figyelt kérdés

A szájüregemben egy számomra még soha nem látott szürkés-fehéres folt jelent meg, nyelvemmel jol érzékelhető és nyelésnél is fáj már közel 5 napja. Linkelek egy képet is róla, hátha van itt aki ért hozzá. Amit tudni kell, hogy nagyon gyenge dohányos vagyok, egész nap körülbelül 3 szál vékony cigarettát szívok. Kérlek benneteket ne ítéljetek el, hogy orvoshoz kellene mennem, mert járvány ideje alatt csak sűrgős esetekkel tudnak foglalkozni. A hölgy a szájsebészetről azt mondta, hogy Ők nem, de a körzeti fogorvos is csak együttérzésből fog a számba bármit is betenni, mivel forgó,mozgatható eszközt most nem használhatnak csak ami eldobhatónak számít. Attól félek a leginkább, hogy nem egy sima afta, vagy fekély, hanem szájrák. Köszönöm, ha valakit segít nekem.

Szájhigéné nálám rendszeres, fogmosásom minden este alapos.


25/F


Kép a szájüregről:

[link]



2020. ápr. 13. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Én nem látok szürkés fehéres részt. Ami be van karikázva piros az egy elpattant ér lehet vagy csak megsérült valamilyen ennyi valótól. A szájrák leukoplakiaval kezdődik. (Keress rá). Fehér folt jelenik meg, ami nem törölhető le, de nem is érezhető, növekedhet és nem jár fájdalommal. A szájrákot ezért tudják nagyon hamar diagnosztizálni akár te magad is. Egy szájrákot nagyon könnyen gyógyítanak már a túlélés 99% ha így időben észreveszik.


A képen semmit sem látok vagy csak rossz a fotó. De ha fehér akkor valszeg megsérült és afta lesz az. Azert fáj. Pont azért mert amikor nyelsz az a rész befelé húzódik és hozzáér valamihez.


Nekem is szokott lenni de nem a fogak után. Éjszaka előfordul hogy rá rá harapok az arcom belsejébe kisebesedik utána fehér lesz, fáj..aztán elmúlik 1 hét után.

2020. ápr. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy egy rák sem kezdődik fájdalommal. A fájdalom sokkal később jön. Talán kivétel a csontnak a daganata.
2020. ápr. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Krónikus kétoldali hipokondriád van.
2020. ápr. 13. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Gennyesnek látom a garatüregedet!!! (Kiterjedt sárgás váladék látható azon a testrészeden, amiről írtam.)


Elsőre fül-orr-gégészeti szakrendelést javasolnék...

2020. ápr. 13. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Talán még a szájsebészet is szóba jöhet. A két ERŐSEN JAVASOLT szakrendelés közül valamelyik... (előző válaszoló.)
2020. ápr. 13. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Remélem, hogy a területileg illetékes ügyeletre eljutsz azért - bármilyen koronavírusos időszak van... azt is remélem, hogy megfelelően kipihent orvossal és asszisztenssel fogsz találkozni.


Ui: majd írd meg, hogy mire jutottál! (Sajnos, a rákliga lelkisegély vonala nem működik, ha arra is szükséged lenne esetleg. Megértelek, ha kritikus lelkiállapottal küzdesz most jelenleg!)

2020. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az csak egy kapilláris.
2020. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj istenem ne riogassatok mar szerencsetlen. Jol irtak tobben, hogy ez semmi veszes. Akar kezdodo afta is lehet, vagy tenyleg elpattant egy er. De semmi abnormalis elvaltozas, sot semmilyen elvaltozas nincs a kepen, nyugi.
2020. ápr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Jól esik, hogy ennyien segítettek.


Még a negyedik hozzászólónak is, aki ráksegély vonalat ajánlott.

2020. ápr. 13. 12:18
 10/10 anonim ***** válasza:
A képen látszik, ahogy nő a bölcsességfogad, az íny nagyon vékonyan fedi, és egy kicsit már a fog is kilátszik. Ez okozhatja a fájdalmat és duzzanatot a torkodnál. Én itt nem látok leukoplakiát, de még ha lenne is ott valami, nagyon sokféle folt, duzzanat megjelenhet a szájban, amiknek csak egy kis része rosszindulatú. A kezdődő szájüregi rák másképp néz ki, és csak rossz szájhigiénia és erős dohányzás mellett szokott kialakulni idősebb korban.
2020. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!