Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírusos lennék?

Koronavírusos lennék?

Figyelt kérdés
még csak 3 napja kezdtem kimenni, és ma fura dolgokat kezdtem érezni, a korona meg csak 2 hét utan mutatkozik, akkor szerintetek se vagyok az? L.
2020. máj. 3. 03:02
 1/5 Hellmano ***** válasza:
92%
Nem 2 hét a lappangási idő, hanem pár nap alatt előjönnek az első tünetek...de amit írtál abból semmi nem derül ki csak annyi, hogy kimentél :D
2020. máj. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

A lappangási idő 4-14 nap. A fertőzést követő negyedik-ötödik napon tapasztalhatjuk az első tüneteket, mely általában hirtelen felszökkenő magas láz, fejfájás és száraz köhögés. Az ötödik-hatodik nap környékén az addigi száraz köhögést felváltja a hurutos, fullasztó érzéssel járó köhögés. A test hőháztartása felborul, a magas láz nem akar elmúlni, és kialakul a tüdőgyulladás is. A tünetek között még említik a levertséget, ízületi fájdalmat, gyengeséget, melyek többnyire a láz velejárói.


Nem akarom elbagatellizálni, de úgy gondolom, hogy a "fura dolgok" - amiket érez -, azok pusztán képzelgések. Ilyen helyzetben hajlamosak vagyunk túlreagálni hétköznapi dolgokat, mert túlzott figyelmet fordítunk rá. Feltételezem, hogy amikor tüsszent, akkor sem rohan azonnal allergiatesztet csináltatni. Egy köhögés sem feltétlenül jelent többet annál, minthogy épp kiszáradt a torka...

2020. máj. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nemtudom nem nagyon derül rólad ki semmi, de szerintem 2 hétig ki se lépj a lakásból és kérj meg rokont/barátot/ismerőst, hogy bevásároljon neked.
2020. máj. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
makkegészséges vagyok,nem járok ki sehová, max a dohányboltba, maszkkal, fertőtlenítővel és kesztyűvel. na most... pszichoszomatikus tünetek jelentkeztek nálam. nem vagyok koronás, ez millió százalék. mégis 2 napig kapart a torkom. olvass kevesebb híradót, és ne nézz tévét. ignoráld, lapozd át a vírushirdetéseket és a propagandát. egy csapásra jól leszel...
2020. máj. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Es akkor mi van ha az vagy?:D influenza jarvanyban is megy ez a hiszti? Semmi bajod nem lesz.


Szanalmas amit a kozossegi oldalak es a tv hiradok muvelNek a szerencsetlen emberekkel...

2020. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!