Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Autoimmun pajzsmirigy alul...

Autoimmun pajzsmirigy alul működés! Volt akinek nagyon be volt dagadva a nyaka, esetleg műtötték is? Hányinger, hányás, nyelési nehézség stb. Volt valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Endokrinologiára csak szeptemberre kell menni.Már ha lesz rendelés.Volt valakinek ilyen hasonló?Annyira duzzadt a nyakam,és nagyon irritál.Már nem tudom mi lenne jó.A gyógyszerek sem használnak.Elviselhetetlen.

2020. máj. 6. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! nekem is ez van, nyomja a pajzsmirigy a nyelőcsövemet, nagyon rossz érzés. Próbálj meg szelént szedni, hátha segít.

Szedtél tiroxin tartalmú gyógyszert?

2020. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az a baj, hogy ha tiroxint szedsz, ahhoz úgymond hozzászokik a szervezeted, ezért egyre magasabb dózisban kell szedni. Mert ha a vérben megnő a tiroxin szintje, az agyalapi mirigy kevesebb TSH-t termelt, tehát csökken a természetes tiroxin termelése is. Valószínű már kevés neked az a hormonmennyiség, amit szedsz.
2020. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szedek l_tiroxint,és selenorgot is.Az endokrin orvos írta.DE semmit nem ér.Nyáron a nagy melegben még rosszabb.Néha még inni is nehéz,Gombócérzés,hányinger,gyengeség ,fáradság.Meg van dagadva,a nyakam irritál,köhögni kell a hangom is elmegy.Nagyon zavaró.
2020. máj. 6. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nem tudok jobbat, menj el magánrendelésre, ott felírnak egy magasabb dózist.

Én egyébként amikor napi 1 szelént szedtem, reggeli előtt éhgyomorra, kb. 2-3 hét alatt elmúlt, most h abbahagytam megint be van dagadva.

2020. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Arra jók a gyógyszerek max,hogy rendben tartsák a vérkèpet.A tünetek nem múlnak Bár legutóbb a TPO 900 felett volt jóval.Nem tudom mennyi a jó.
2020. máj. 6. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!