Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megállaptható-e csak a TSH...

Megállaptható-e csak a TSH értékből teles bizonyossággal, hogy pajzsmirigy alulműködésem van?

Figyelt kérdés

A háziorvosom egy rutin laborvizsgálat uátn 2 évvel ezelőtt azt mondta, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. A labor leletet én nem láttam, mert nem kértem ki, nem tudom mennyi volt az érték. Euthyrox tablettát írt fel, 100 db-os kiszerelésben. Amikor elfogyott újra felkerestem, laborba küldött, a TSH érték akkor 0,05 volt. Felírt még egy adag gyógyszert, 50 db-ost, azt mondta, napi felet szedjek és ha elfogy nem kell tovább szednem. Hozzá teszem semmi olyan tünetem nem volt, ami erre a betegségre utalt volna. Idén januárban más miatt el kellett mennem hozzá, feltűnt neki, hogy jé, nekem pajzsmirigyre gyógyszert kellene szednem, felírta a gyógyszert és laborba küldött. Euthyrox nem volt a gyógyszertárban, ezért Letrox 75 mg tablttát adtak helyette (az orvosom azt mondta, az is jó lesz). Laborban újfent csak TSH-t néztek, ami 1.4 volt, ez bőven belül van a határértéken, ezért kétségeim vannak, hogy kell-e nekem ezt a gyógyszert szednem.

Itt több helyen is olvastam, hogy T3 és T4 is kellene hozzá. Mit csináljak, szedjem tovább vagy keressek másik orvost? Persze nem most, hanem majd ha már lehet orvoshoz menni.



2020. ápr. 17. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem is értem....T4 mindenképpen kell hozzá. És leginkább egy endokrinológus.
2020. ápr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg (amit én laikusként gondolok) TSH, T3, T4, Reverz T3 és ki tudja még mi kell hozzá, amikről fogalmam se lehet, endokrinológust keress, akár magánorvost.
2020. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a TSH-m volt magasabb egy kicsivel, T3-T4 határértéken belül, de nekem voltak alulműködésre utaló tüneteim. Mivel ugye most a szakrendelések felejtősek, így nekem is írt gyógyszert, Letroxot 50mg, de csak felet kell szedjek, kb.2 hete szedem. 3 hónap múlva kontroll, és ha rendben lesz, akkor elvileg abbahagyhatom. De a panaszaim megszűntek már most. Nem feltétlenül kell hogy a T3-T4 elmozduljon.


Én önhatalmúlag nem hagynám abba, de szerintem beszéld meg a kétségeidet az orvosoddal.

2020. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Hozzá teszem semmi olyan tünetem nem volt, ami erre a betegségre utalt volna."

Ezesetben maradj az eddigi gyógyszerezésnél, de amint teheted (már a mostani helyzetet nézve), menj el endokrinológiára.

2020. ápr. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

A primer hypothyreosis meg a szubklinikus hypothyreosis kezelése (ami valószínűleg neked van) alapvetően a háziorvosnak kell kezelni. Endrokrinológus szakorvos a gyerekeknél, terheseknél, egyéb veszélyeztetteknél kell, illetve ha a háziorvosnak nem megy, akkor a cél tsh meghatározás, eredet tisztázás.

A háziorvosod jól járt el abban, hogy adott levothyroxint kis dózissal, aztán újra kért labort. Ha ez után úgy ítéli meg, hogy kell endokrinológus, akkor is jól teszi a levothyroxin felírását, mert mire eljutsz endokrinológushoz (békeidőben 3-4 hónap), addigra érdemes lesz tsh-t nézni újra.

2020. ápr. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Amint lehet a végére fogok járni a dolognak, ha másképp nem magánúton.
2020. ápr. 17. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, kérlek, írj, hogy mi lett?


Engem is érdekel a kérdés! Hátha te már tudod a választ. Köszi!

2022. nov. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!