Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Galandférgesség előfordulása?

Galandférgesség előfordulása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyik ismerősöm a minap feldobta ezt a témát és én totális terrorba kerültem tőle! Magyarországon nem csak a cérnaféreg fordul elő, az is főleg gyerekeknél? Ő azt mondta, hogy nálunk mivel nem nagyon foglalkoznak ezzel a témával, felfedezetlen maradhat mert nem mutatja ki vizsgálat.. Azért is rettegek ettől, mert én alapból vékony vagyok és bármit eszem nem hízom, csak nagyon nehezen.


Volt már valakinek itthon ilyene? Milyen tünetekkel járt? Hogy derült ki? Ah ez nagyon para.



2020. máj. 9. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Altalában semmi tünete nincs ezért nem is nagyon szokták észrevenni. Ha van tünek akkor az legtöbbször fogyás, hasi fájdalom, puffadás, hasmenés. Székletből sem biztos, hogy kimutatható, de pont ezért kell ilyen vizsgálatokra 3 mintát vinni.

Elkapni nyers halak fogyasztásával, férges és/vagy bolhás/atkás kutya, macskától (az állat petét ürít de ennek a féregnek a petéje emberben nem fejlődik tovább csak a bolhában/atkában, a tovabbfejlődött alak tud emberben továbbfejlődni) lehet leginkább. De egyébkent nagyon sok féle féreg létezik de gyakorlatban ha nem eszel nyers húsokat és halakat, állatsimogatás után rendesen kezetmosol akkor nem igen kapod el. Plusz azon kívül, hogy undorító, a belférgesség nem akkora tragédia, a borsókakór és az echinococcus lárvája okozta fertőzés sokkal durvább.

Ha nagyon aggódsz akkor a háziorvos ír fel féreghajtót.

2020. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja igen és azt kihagytam, hogy az állatokat (jobb esetben) minimum 3 havonta féreghajtják, így nem kell tőlük tartani csak az ismeretlen állatoktól.
2020. máj. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szerintem soha nem ettem még nyers húst, vagyis nem rémlik ilyesmi :D talán ruszlit kóstoltam csak egyszer, de gondolom az ilyen termékek ellenőrizve vannak amúgy is.

Nincs háziállatom, ha simogattam valaha mondjuk egy ismerősét, az nem idegen állat volt és szerintem rendben volt tartva.

2020. máj. 10. 00:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Kutyánál láttam már ilyen férget. Ürül a széklettel, és mozog is. Lehetetlen nem észrevenni. Főleg embernél.
2020. máj. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ill azt se hagyjuk ki hogy betokozódhat az agyba is,nem árt néha meg-meg csinálni egy CT-t ilyen irányba is
2021. márc. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!