Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be fogod magad oltatni a...

Be fogod magad oltatni a hamarosan érkező vakcinával koronavírus ellen? Ha igen, miért, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
légyszi normálisan!
2020. máj. 13. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Még nem tudom azt sem, kiknek lesz elérhető, fizetős lesz-e (ha fizetni kell érte, nem szeretném beoltatni magam, mert amúgy nem tartozom a veszélyeztetett csoportok egyikébe sem, például influenza oltásnál azoknak ingyenes, akik kockázati csoportba tartoznak), kötelező lesz-e (értelemszerűen ekkor nem lesz választásom).
2020. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én influenzára is beoltatom magam, az a pár ezer ft egy ekkora időtartamra nem sok, ha azt nézzük hogy pl fölösleges cuccokra mennyit költök.

Bár nekem most még nem kötelező és térítésmentes az se, idővel mindkettő jó ha van, mert gyakorlatom emberekkel foglalkozom. Úgyhogy ha lenne és mondjuk 1-2 évre 10-20ezer ft akkor simán bevállalnám. Ha annyival számolunk 1 évre 10k, akkor az havonta kicsit több mint 830 forint.. eggyel kevesebb ital/amúgy is kidobott étel havonta nem olyan vészes.

2020. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a helyzet a koronavírussal kapcsolatban, de az influenzára teljesen felesleges, mivel TÉNY, hogy a tavalyi vírushoz készül az idei vakcina, ami minden évben mutálódik, ergo nem véd semmit az ideivel szemben.
2020. máj. 13. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Biztos hogy nem. Influenza ellen se oltattam be magam soha.
2020. máj. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Lehet hogy TÉNY, hogy semmit sem ér, egészségügyben mégis elküldenek minket. Illetve “jó pont” ha bevagy oltva.
2020. máj. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Hellmano ***** válasza:
56%

Semmi esetre nem oltatnám be magamat. Teljesen feleslegesnek tartom . Ez egy jó business lesz, mert nagyon sokan beoltatják magukat majd, ami sok pénzt hoz az illetékeseknek...


Amúgy, ha ingyen lenne sem tenném és ha netán kötelezővé tennék, akkor sem engedném meg! (de kötelező nem lesz, csak írtam, hogy ennyire ellene vagyok ennek az oltásnak!).

2020. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Én veszélyeztetett vagyok de inkább megvárnám a visszajelzéseket az oltóanyaggal kapcsolatban mert ha olyan tapasztalatok lesznek mint az influenza oltásnál akkor kihagyom. A szüleim minden évben beoltatják magukat influenza ellen, minden évben betegek lesznek az oltás után közvetlenül és minden évben elkapják az influenzát vagy valami pont ugyqn olyan tünettel járó betegséget. Ezt a műsort inkább kihagynám. Azt sem értem ők mindek bíznak benne évek óta mikor minden télen hulla betegek.
2020. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as

Nem a tavalyi vírust teszik az influenza oltásba, hanem a féléves statisztikák alapján. És azért féléves, mert a déli félteke téli (mikor nálunk nyár van) eredményei alapján állítják össze az északi félteke influenzaszezonjára és viszont.

2020. máj. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Kezdjük ott, hogy hol a hamarosan érkező vakcina?
2020. máj. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!