Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet a baja a vesémnek ?

Mi lehet a baja a vesémnek ?

Figyelt kérdés
Mai nap folyamán délután 2 órakkor nagyon begörcsölt a vesém, azóta 2 cataflant bevettem de még így is nagyon fáj. Melette éget a vizelet, ha pisilni megyek épp hogy jön valami az is nagyon zavaros lepedékes. Holnap reggel irány a doki, már ha kibírom az éjszakát. 2 hónappal ezelött szintén volt ilyen de akkor 1-2 ora alatt elmúlt. De ma egyik pillanatrol másikra annyira begörcsölt itt fentrengtem az ágyba. 29 éves férfi vagyok, azóta megittam kb 2.5 litert de kb nem is pisilek semmit csak minimálisat az pesig zavaros sötét. Mi lehet a baja a vesémnek ?

#fertőzés #görcs #Vese problema
2020. máj. 13. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű leszek, szerintem vesekő. Szurkolok, mindenképp írd meg, mit mondott:)
2020. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem pisilsz, akkor szerintem sürgősen hívd az ügyeletet, lehet hogy elindult a köved és elakadt, nem engedi a vizeletet kiürülni. Abból nagyobb bajod is lehet.
2020. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vesekő, lehet beakadt a vesemedencebe, szépen begyulladt - ettől lehet zavaros/opalos a vizelet. A görcs pedig annak az oka lehet, hogy a hugyvezeteken elindult a kovecske, csak éppen felsertette a húgycső belső falát és görcsöl, mint az állat. Ha éppen nem fáj próbálj meg inni, és mozogni, hátha gyorsan tavozik. Ha nem, akkor viszont egészségügyi ellátásra lesz szükséged

:/

Családban van ilyen jellegű probléma?

2020. máj. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem volt még a családban hasonló, probléma. Azért tartottam kicsit furának a vesekövet, mert nem rég volt 2 honapja teljes hasi ultrahangon, és nem láttak semmi követ egyebet. Nem is értem egyszerűen most kapott el másodszor kéthonap alatt. De most olyan szinten hogy majd meghaltam, most is fent vagyok. Most már többet tudok vizelni, de még így is fájdogál noha szerencsémre enyhébben. Amin felkel a nap azonnal megyek a dokihoz. Kérek egy teljes vérkép vizsgálatot / ulrahangvizsgálatot. Addig pedig mást nem nagyon tudok mint iszom ezerrel. Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Szerintem is valami kövem lehet, másra nem tudok gondolni. Egész nap tegnap vertem fel a betont és lehet elmozdult vagy ilyesmi, mert nagyon hirtelen tört rám az éles késszuro fájdalom.
2020. máj. 14. 01:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvos?
2020. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam ultrahangon. Egyik vesém 3mm, másikba 4mm kő volt látható. Kaptam ilyen blemaren nevezetű pezsgőtablettát, elvileg kőbomlasztó a hatása.
2020. jún. 3. 11:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem jó, de nem is tragikus. A férjem egy öt millimétereset szült meg, kb. két hónap alatt. Sokat kell inni, és mozogni, DE HA GÖRCSÖD VAN akkor pihenj! A meleg vízben ücsörgés sokat segített a férjemnek, plusz ha a fájdalmas részre meleget rakott. Amikor jól volt, sokat biciklizett és lépcsőzött. Jobbulást.
2020. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!